امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۶:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71423
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 116
گروه فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس؛ شما را به شنیدن تلاوتی از استاد مرحوم «محمد احمد شبیب»  دعوت می‌کند که «آیه ...

گروه فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس؛ شما را به شنیدن تلاوتی از استاد مرحوم «محمد احمد شبیب»  دعوت می‌کند که «آیه بهاری قرآن» یعنی آیه 9 سوره مبارکه «فاطر» نیز در آن قرار دارد.
 

تلاوت آیات 1 تا 24 سوره مبارکه «فاطر» توسط استاد مرحوم «محمد احمد شبیب»


دانلود تلاوت

شیخ «محمد احمد شبیب» در سال 1934 میلادی در روستای دنریط از توابع دقهلیه مصر به دنیا آمد یعنی همزمان با اولین پخش رادیویی صدای شیخ محمد رفعت.

وی در دو سالگی به بیماری دچار شد که او را با خطر مرگ مواجه کرد؛ پدر شیخ نذر کرد که چنانچه فرزندش از آن بیماری خلاص شود او را وقف قرآن کند؛ محمد به اذن خداوند شفا یافت و پدر نیز او را روانه مکتب شیخ توفیق ابراهیم کرد تا به حفظ قرآن و فراگیری تجوید بپردازد.

در سال 1951 به آموزشگاه قرائات الزقازیق پیوست و در سال 1957 با حضور و قرائت در یک محفل عزا که همراه شیخ عبدالفتاح شعشاعی در المنصوره برپا شده بود، رسما به جرگه قرای معروف پیوست.

در سال 1961 دچار التهاب حنجره و در نتیجه منع تلاوت شد اما با عنایت الهی شفا یافت و از آن پس سیل دعوت بود که جهت شرکت در محافل گوناگون به سوی او سرازیر می‌شد و در سال 1964 رسما به عنوان قاری رادیو در کنار سایر مشایخ انتخاب مشغول تلاوت شد.

وی در سال 1973 از طرف یاسر عرفات برای قرائت قرآن در مسجدالاقصی دعوت و پس از بازگشت به او نشان قاری قرائت‌کننده در مسجدالاقصی اعطا شد.

متانت در رفتار و گفتار از ویژگی‌های این استاد برجسته مصری است؛ گفته می‌شود وی در یکی از سفرهایش به ایران در پاسخ به سؤالی در مورد تقلید شحات‌انور از ایشان در کمال تواضع می‌گوید: در منطقه ما یعنی طنطا اکثر قراء به این سبک قرائت می‌کنند و شحات‌انور از سرآمدان این سبک است.

وی در سن 78 سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد.
انتهای پیام/ت
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها