امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71430
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیانیه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه تهران به مناسبت شهادت علی خلیلی،‌ طلبه ناهی از منکر منتشر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیانیه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه تهران به مناسبت شهادت علی خلیلی،‌ طلبه ناهی از منکر منتشر شد.

در ابتدای این بیانیه آمده است: اکنون دو سال از روزی که خبر غرور آفرین اقدام شجاعانه و غیرتمندانه‌ ایشان در دفاع از نوامیس و خبر تلخ و جانسوز برخورد دردآور، زشت و جسورانه‌ کسانی که تاب شنیدن حرف حق را نداشتند می‌گذرد. علی عزیز، اولین طلبه‌ای نبود که مورد جسارت عده‌ای معلوم‌الحال قرار می‌گرفت که طلبه‌های فاضل و ارجمند دیگری نیز، حین انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر مورد جسارت اهل منکر قرار گرفته بودند اما از خدا می‌خواهیم آنچنان روح اخلاق اسلامی را بر جامعه ما حاکم و جرات و شهامت برخورد با عاملان اینگونه جنایت‌ها را به مسئولان امر عنایت کند که بعد از این نه تنها شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم بلکه شاهد أشد برخوردها با افرادی باشیم که گوش شنیدن امر به معروف و نهی از منکر را ندارند.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است: شاید اگر قوای سه‌گانه، خصوصاً نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نهادهای مسئول از آغاز انقلاب اسلامی ایران تاکنون دغدغه‌ تفسیر و تبیین اصل هشتم قانون اساسی را داشتند، امروز حکم قانون و برخورد دستگاه قضاء تا این حد برای عاملان برخورد با آمران به معروف و ناهیان از منکر سهل و آسان نبود! اکنون لازم است اولاً مسئولان محترم دستگاه قضاء نسبت به قصاص عاملان و مقصران حقیقی و حقوقی شهادت این طلبه‌ی فاضل و ارجمند، اقدامی عاجل، شایسته و اثربخش داشته باشند تا درس عبرتی برای دیگران باشد و امید احیاء فریضه امر به معروف و نهی از منکر را در دل‌ها زنده کند. ثانیاً نمایندگان محترم مجلس در اقدامی هر چند دیر هنگام، با تنظیم و تصویب قوانینی بر اساس اصل هشتم قانون اساسی، نسبت به احیاء این فریضه‌ دینی گام‌هایی ارزشمند و ماندگار بردارند.

در بخش پایانی این بیانیه می‌خوانیم: امروز به لطف خداوند متعال، در سایه‌سار امن انقلاب اسلامی و ولایت مطلقه‌ فقیه و به برکت خون شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی اقشار مختلف جامعه خصوصاً جوانان میل به دین و دینداری دارند و در خود شهامت و جرات امر به معروف و نهی از منکر را می‌بینند اما این وظیفه مسئولان است که با حمایت قاطعانه از آمران به معروف و ناهیان از منکر راه را برای این جوانان هموار کنند.»
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار