امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۲۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71447
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "آندری دشیتسا" کفیل وزارت امور خارجه اوکراین در نشست امنیت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "آندری دشیتسا" کفیل وزارت امور خارجه اوکراین در نشست امنیت هسته‌ای در لاهه اعلام کرد که این کشور قصد ندارد، به وضعیت یک کشور هسته‌ای بازگردد.

به گفته وی، اوکراین در آینده نیز چنین اقدامی نخواهد کرد و تصمیم رهبران سابق این کشور در خصوص رها شدن از شر تمامی تسلیحات هسته‌ای موجود در اوکراین را درست دانسته و بر آن پایبند خواهد ماند.

در پارلمان اعلای اوکراین در تاریخ 20 ماه مارس لایحه ای مطرح شد که بر اساس آن این کشور توافقنامه مربوط به عدم گسترش تسلیحات هسته‌ای مربوط به اول جولای سال 1968 را فسخ کند. این لایحه قانونی از سوی دو حزب «باتکیوشنا» و حزب «توسعه دموکراتیک برای اوکراین» که رهبری ناآرامی‌های «میدان استقلال» و سرنگونی دولت "ویکتور یانوکوویچ" رئیس جمهور سابق این کشور را برعهده داشتند، به پارلمان ارائه شده است.

پیش از این وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به این مسئله اعلام کرد که این ابتکارعمل نمایندگان پارلمان اوکراین برای خارج شدن از این توافقنامه، خطرات جدی را در پی خواهد داشت.

انتهای پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها