امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۱۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71456
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 162
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سنا، علی صالح آبادی، گفت: بسیاری از دانشگاهیان، مخترعان و مبتکران کشور دارای ایده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سنا، علی صالح آبادی، گفت: بسیاری از دانشگاهیان، مخترعان و مبتکران کشور دارای ایده ها، طرح ها و ابتکارات جدیدی هستند اما بازاری منسجم برای معرفی این ایده‌ها در کشور وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد: اختراعات، اکتشافات، برندها (نام‌های تجاری) و طرح‌های صنعتی، در بازار دارایی‌های فکری فرابورس قابل معامله خواهند بود.

سخنگوی سازمان بورس از راه اندازی صندوق‌های سرمایه گذاری مخاطره‌پذیر در آینده نزدیک در فرابورس خبر داد و گفت: این صندوق های می‌توانند منابع مالی لازم برای طرح‌های کارآفرینی مبتنی بر ایده‌های نو را در کشور تامین کنند.

پیش از این مدیرعامل فرابورس با اشاره به اینکه راه‌اندازی بازار دارایی های فکری، مراحل پایانی راه اندازی خود را سپری می کند، گفته بود: این بورس در مرحله طراحی نحوه تجاری ‌سازی اید‌ه‌ها قرار دارد.

امیر هامونی افزود: در روند معاملات بورس ایده چهار نوع قرارداد در نظر گرفته شده که یکی از آنها واگذاری 100 درصدی حقوق مادی ایده‌ها است.

وی ادامه داد: عقود مشارکتی، دومین قرارداد بورس ایده خواهد بود که مخترع با مشارکت در سرمایه‌گذاری در قالب شرکت سهامی خاص اقدام می‌کند، سومین و چهارمین نوع قرارداد آن با تیراژ معین و مدت معین خواهد بود که در این صورت اختراع اجاره داده خواهد شد.

هامونی همچنین با اشاره به اینکه تمام معاملات بورس ایده به عنوان یک ابزار مالی در شورای عالی بورس شناخته شده است، گفت: در صورت معاملاتی شدن ایده‌ها، چهار نوع قرارداد برای آن در نظر گرفته شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها