امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71466
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۱
تعداد بازدید: 362
هنگامی که کینزی کتاب مربوط به زنان را منتشر کرد، بسیاری از روزنامه نگاران و مطبوعاتی ها از خیل ستایش کنندگان او فاصله گرفتند و به منتقدانش ...

هنگامی که کینزی کتاب مربوط به زنان را منتشر کرد، بسیاری از روزنامه نگاران و مطبوعاتی ها از خیل ستایش کنندگان او فاصله گرفتند و به منتقدانش پیوستند. در مجلات مقاله هایی به چاپ می رسید با عنوان « آیا شایعه کینزی یک حقه است؟» یا « عشق آمار نیست» . 

 

در مجله تایمز یک سری داستانهایی منتشر شد که علم شک برانگیز کینزی را به تصویر می کشید نام یکی از این داستانها سکس یا روغن مار بود!! نمی خواهیم بگوییم که تحقیقات او خالی از هرگونه حقیقتی بود.قطعا ویژگیهای جنسی مبحث خوبی برای تحقیق و مطالعه است، بسیاری از مردم دم از پاکدامنی می زنند اما در زندگی شخصی و خصوصی رفتاری کاملا متفاوت دارند. با وجود آنکه روایت کینزی از حقیقت، بسیار ساده و مبالغه شده بود، به دلیل اینکه واقعیت را با چیزهای غلط و نادرست آمیخته بود تمایز بین خیال و واقعیت سخت می شد.

در واقع نقایص کار کینزی آنچنان سرو صدا به پا کرد که بنیاد راکفلر که برای تحقیق اولیه ، سرمایه گذاری کرده بود و سالی 100هزار دلار برای آن پرداخت می کرد،عقبگرد کرد. به طوریکه خود کینزی بعد از چاپ این کتاب شکایت کرد که تقریبا هیچ دانشمندی به جز چند نفر از بهترین دوستانش ، دیگر از او حمایت نمی کند.

اورا با لقب « دکتر س/ک -/ س » صدا زده و برای شهامتش می ستودند و او را در ردیف گالیله ، داروین و فروید قرار می دادند.اما آنسوی دیگر داستان هم بودند کسانی که از سر دلسوزی و مصلحت اندیشی به طور جدی هشدار می دادند و تحقیقات کینزی را اشتباه می خواندند کسانی مانند: مارگارت مید ، روث بندیکت(مردم شناس) ، لوئیز ام ترمن (روانشناس دانشگاه استانفورد) ، کارل منینگر(پزشک موسس انتستیتوی معروف منینگر) ، اریک فروم و لورنس کوبای (روان پزشک)،لایونل تریلینگ (منتقد فرهنگی از دانشگاه کلمبیا)

موضوعاتی که بهترین دانشمندان دنیا در برابر کار کینزی مطرح کرده بودند به صورت سه نکته حیرت آور و تکان دهنده جمع بندی شد.

1-انسانها مانند حیوانات

پیش از اینکه کینزی شروع به مطالعه درباره تمایلات و رفتار جنسی انسان کند، یکی از بزرگترین متخصصان زبده دنیا در زمینه زنبورهای نیش دار به حساب می آمد.بنابراین چون او یک جانور شناس بود ، سکس را صرفا یک پاسخ حیوانی فیزیولوژیک می دانست.در مطالبش پیوسته به حیوان انسانی اشاره می کرد.مارگارت مید جمعیت شناس آزادی خواه به درستی و روشنی بیان کرد که به عقیده کینزی از نظر اخلاقی هیچ تفاوتی نیست اگر یک مرد با یک زن رابطه جنسی داشته باشد یا با یک گوسفند!

کینزی در کتابی که درباره زنان نوشت ، اوج لذت جنسی انسان را به عطسه کردن تشبیه کرد که در نوع خود توصیفی مضحکتر از آن وجود ندارد.همانطور که جرج سیمپسون گفت : این به واقع یک تئوری میمونی از اوج لذت جنسی است.

در بینش کینزی تنها تفاوت انسان و حیوان تولید مثل است؛حیوانات زمانی مقاربت جنسی دارند که بخواهند زاد و ولد کنند.در یک کتاب 824 صفحه ای درباره زنان حتی یک بار هم به واژه مادر بودن اشاره نکرد.

 

2-نمونه های دور از حقیقت

او در ارائه آمارها اغراق و جوامع نادرستی را برای این کار درنظر می گرفت. مثلا بنابر ادعای او ، 95% مردان آمریکایی قوانین مربوط به جرائم جنسی را نقض کرده بودند که این می توناست منجر به زندانی شدنشان شود. بنابراین به آمریکاییها گفته شد تا قوانین مربوط به مجرمان جنسی را به گونه ای تغییر دهند که با واقعیت جور در آید اما به واقع گزارش او در مورد جمعیت متوسط صادق نبود چون بسیاری از مردان مورد تحقیق او زندانیان بودند! واردل بی پومروی نویسنده همکار کینزی و شاهد عینی این تحقیقات نوشت که تا سال 1946م. تیم تحقیق او از 1400 زندانی جرایم جنسی ، تاریخچه جنسی تهیه کرده بودند اما کینزی هیچ وقت بیان نکرد که از 5300 نفر مرد سفید پوست مورد تحقیق چند نفر مجرمان بوده اند به علاوه اینکه حداقل 317 تن از نمونه های مذکر او حتی بزرگسال هم نبودند بلکه کودکانی بودند که مورد سوء استفاده های جنسی قرار گرفته بودند.

حدود 75% افراد مذکر مورد مطالعه در نمونه های کینزی داوطلب بودند!در حالیکه لوئیز ام ترمن روانشناس دانشگاه استانفورد می گوید: کسانیکه داوطلبانه در مطالعات جنسی شرکت می کنند ، از نظر جنسی 2تا4 برابر فعالتر از افراد عادی هستند!

در جلد دوم کتاب کار او پیشرفت چندانی نداشت، تعداد نمونه های او بقدری کم بود که به ناچار واژه تاهل برای زنانی که حتی بیش از یک سال با مردی زندگی کرده بودند ، معنی پیدا کند.

در شماره 11 دسامبر سال 1949 نیویورک تامیز ، دبلیو آلن والیس که در ان زمان رئیس کمیته امار دانشگاه شیکاگو بود ، روش اماری و ارائه آماری کینزی را تماما رد کرد و گفت: در تحقیقات آماری 6 بعد مهم دارد که کار کینزی در 4 مورد آن رد می شود.

بنابراین می توان نتیجه گرفت که تیم کینزی با بررسی صدها آمریکایی دارای انحراف جنسی ، نامتعارفترین رفتارهای جنسی را بررسی و وانمود کرد که این رفتارها طبیعی ، عادی و قابل قبول اجتماع است.

 

3-آمار نادرست

آمارهای کینزی به قدری دارای نقص بود که بعد از آن هیچ همه پرسی یا تحقیق علمی دیگری، هیچ گاه از آن کپی یا به آن استناد نکرد.مثلا ادعا کرد 10 مردان بین 16-55 سال هم جنس باز بوده اند اما در یکی از دقیق ترین تحقیقات ملی بر روی رفتار جنسی مردان، محققان مرکز تحقیقات امور انسانی Battele  در سیاتل دریافتند که مردان صرفا همجنس باز تنها 1% جمعیت را تشکیل می دهند. در سال 1993م.به گزارش مجله تایمز همه تحقیقات جدیدی که در فرانسه ، انگلستان ، کانادا، نروژ و دانمارک انجام شده به رقم کمتر از 10% اشاره دارند و در واقعیت بین 1-4 % است. جوئل بست ، استاد جامعه شناس و تشکیلات قضایی کیفری دانشگاه Delaware و نویسنده کتاب « آمار و دروغهای لعنتی » گفته است : آنکه فعالان همجنس باز (چه مرد چه زن) ترجیخ می دهند که از آمار کینزی که مدتهاست بی اعتبار شده استفاده کنند زیرا این نشان می دهد که همجنس بازان گروهی اقلیت اما قابل توجه هستند، تقریبا به اندازه آمریکاییان آفریقایی تبار.

 

کینزی در یکی از سخنرانیهایش در کنفرانسی در سال 1955م. که به پشتیبانی مرکز بچه دار شدن با برنامه ریزی برگزار شده بود،شمه ای دیگر از آمار تکان دهنده خود را رو کرد. او ادعا کرده بود که تقریبا 95% زنان باردار مجرد هستند و 25% آنها که متاهل بودند، در خفا سقط جنین کرده اند.درصد عظیمی از این سقطها که رقمی بالغ بر 87% است، به ادعای او توسط پزشکان حقیقی صورت گرفته است.به این ترتیب کینزی به این تفکر که سقط ، در حال حاضر یک عمل پزشکی معمولی است، یک وجهه و مجوز علمی بخشید و گفت : بنابراین سقط جنین باید قانونی شود؛زیرا علم آن را تجویز می کند.


ویرایش شده : توسط پیروان موعود

منابع : مجله شماره 156 موعود

پایگاه اندیشه

داستان وحشتناک انقلاب جنسی (1)

ادامه دارد.....

 

برچسب ها:
آخرین اخبار