امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۵:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7148
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 141
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، هنگامی‌که در واکنش به تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به سوریه، دمشق اعلام کرد جبهه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، هنگامی‌که در واکنش به تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به سوریه، دمشق اعلام کرد جبهه جولان را به روی مقاومت مردمی می‌گشاید، نشانه‌های پشیمانی در چهره سیاستمداران اسرائیلی به خاطر تجاوز به مرکز تحقیقات نظامی «جمرایا» در ریف دمشق آشکار بود.

منابع خبری ویژه در این ارتباط در گفت‌وگو با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اعلام کردند که طرح مقاومت در جولان سوریه از سال‌ها پیش در حال بررسی و تحقیق بوده، اما نیازمند آن است که مورد ارزیابی جدی قرار گیرد، چون یک قضیه و نه یک اقدام شجاعانه و دلیرانه را در برمی‌گیرد و این زمان بهترین زمان برای آغاز و شروع مقاومت است، به خصوص اینکه مشاهده می‌شود، گروه‌های مسلح تروریستی چه رابطه تنگاتنگی با آمریکا و رژیم صهیونیستی دارند و تحت پوشش «انقلاب» برای اجرای طرح آمریکا در منطقه تلاش می‌کنند.

این منابع در ادامه می‌گویند که جبهه مقاومت در جولان درحال حاضر جبهه‌ای مردمی است که رهبران سوریه پس از وضع سیاستی محکم و متین در تعامل با دشمن صهیونیستی اجازه فعالیت به آن در این منطقه را داده‌اند. اما در صورتی‌که تل‌آویو به سیاست‌های خود در حمله به سوریه به عنوان نوک پیکان محور مقاومت ادامه دهد و عملیات تخریب سازمان یافته ساختارهای زیر بنایی سوریه و همچنین نابودی سیاسی و اقتصادی جامعه سوریه ادامه یابد، گزینه رویارویی با سلاح مقاومت به امری مشروع تبدیل خواهد شد و در این بین جامعه بین المللی باید نتایج این تجاوزها و تعدی‌های سوریه را برعهده بگیرد.

منابع خبری مذکور مقاومت را رویای بسیاری از طیف‌ها و گروه‌ها و جریان‌ها در سوریه دانستند، به ویژه آنکه این جریان‌ها و گروه‌های شاهد موفقیت‌های چشمگیر مقاومت در لبنان بوده‌اند که پوچی و توخالی بودن قدرت و اقتدار رژیم صهیونیستی به ویژه در حوزه نظامی را به اثبات رسانند و این صرف نظر از مقابله مقاومت با سیاست‌های شهرک‌ سازی صهیونیستی و تلاش برای توسعه و گسترش طرح یهودی با تکیه بر حمایت‌های وهابی – سعودی است که تلاش بسیار داشتند، محور مقاومت را به محاصره خویش درآورند و هر بار ناکام‌تر از گذشته بودند.

این منابع در ادامه افزودند: مقاومت در جولان تنها منحصر و محدود به سوری‌ها نیست، به ویژه آنکه سوریه همواره آغوش خود را به روی تمام مکاتب و جریان‌های سیاسی گردان‌ها و نیروهای مقاومت فلسطینی گشوده بود و آنها در واقع صاحبان اصلی این قضیه هستند که نزاع‌ها و درگیری‌ها در خاورمیانه اساسا برسر قضیه آنها صورت می‌گیرد، به همین دلیل انتظار می‌رود که مقاومت در جولان همچون خط مشی گروه‌ها و گردان‌های مقاومت فلسطینی عمل کند و چندین محور را در برگیرد.

این منابع خبری آگاه ادامه دادند: به نظر می‌رسد که رهبران سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی پیش از هر اقدامی خواست و اراده و باورها و اعتقادات رهبران سوریه را مورد ارزیابی دقیق‌تر قرار می‌دادند، چراکه سوری‌ها هم چنان بر بازگرداندن اراضی اشغالی و تضمین تمامیت ارضی خود و حمایت از مقاومت اصرار و پافشاری می‌کنند، حتی اگر کشور آنها در معرض حوادث عمیق‌تر و شدیدتری قرار گیرد که طی بیش از دو سال پیش تاکنون با آن مواجه بوده‌اند.

این منابع آگاه تاکید کردند که مردم سوریه به خوبی می‌دانند که آنچه برسر آنها و کشورشان آمده، طرحی است که پیشاپیش توسط کشورهای غربی برای آنها برنامه‌‌ریزی شده بود و همین برنامه‌ها بود که آنها را به ارتکاب چنین حماقت‌هایی واداشت و سیاست‌های رژیم صهیونیستی هیچ‌گاه نمی‌تواند در هیچ‌ جای منطقه با موفقیت همراه باشد و همانطور که نتیجه این سیاست‌ها در جنوب لبنان شکست و ناکامی برای سران رژیم صهیونیستی بود، بی‌تردید نتیجه این سیاست‌ها در جولان نیز راه به جایی جز شکست نخواهد برد.

منابع مذکور در پایان تأکید کردند که نقشه جدیدی که در منطقه ترسیم خواهد شد، بدون تردید مطابق خواست و میل آمریکا و سیاست‌های آن در منطقه نخواهد بود، در این نقشه خاورمیانه‌ جدیدی رسم شده که در آن جولان به سوریه باز گردانده شده است.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها