امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۴:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7151
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 134
«مهدی رحمانی» کارگردان فیلم سینمایی «برف» در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره روند مراحل فنی فیلم گفت: هم اینک تدوین فیلم توسط حسن حسن‌دوست در ...

«مهدی رحمانی» کارگردان فیلم سینمایی «برف» در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره روند مراحل فنی فیلم گفت: هم اینک تدوین فیلم توسط حسن حسن‌دوست در حال انجام است و احتمالا اواخر تیرماه تدوین فیلم به اتمام می‌رسد و صداگذاری و ساخت موسیقی آغاز خواهد شد.
 وی درباره ساخته اخیر خود گفت: فیلم داستان یک صبح تا شب خانواده‌ای را روایت می‌کند که در تدارک مراسم عروسی هستند این فاصله زمانی کار را سخت می کند زیرا در تدوین باید دقت شود تا   راکوردهای حسی بازی‌ها رعایت شود. فیلم در مدت زمان 50 روز فیلمبرداری شد به  همین دلیل نگه داشتن راکورد حسی در کل کار بسیار سخت است اما با وسواس‌های آقا حسن دوست یقین می دانم این اتفاق به بهترین شکل خواهد افتاد.

فیلم فضای رئالیسیتی دارد

کارگردان فیلم تحسین شده «پنهان» درباره لحن ساختاری فیلم  گفت: در این فیلم لحن ساختاری پیچیده تر است، تمام فیلم با   تکنیک دوربین روی دست فیلمبرداری شده است، اما تلاش شده فضای رئالیستی فیلم حفظ شود و تصاویر فرمال است.   تلاش می‌کنیم با حفظ خاصیت رئالیستی، قاب‌بندی‌های خوب و فضای بصری متفاوتی را از این خانه در داستان روایت کنیم .

وی در ادامه گفت: فیلم در  یک خانه می‌گذرد تلاش کردیم این لوکیشن برای بیننده تکراری و خسته کننده نباشد از تمهیدات بصری هم در این راستا استفاده کردیم 

رحمانی درباره طراحی صحنه فیلم توضیح داد: فیلم در یک روز می‌گذرد و خانواده سنتی پولداری که با مشکلات مالی مواجه شدند داستان اصلی فیلم است.  فضاسازی برای این فیلم خیلی سخت بود. طراحی صحنه و لباس باید به گونه‌ای صورت می‌گرفت که خانه قدیمی به نظر بیاید اما نوع چینش اسباب و لوازم نشان از معماری پنجاه سال پیش را داشته باشد. رعایت جزئیات ممکن است به چشم نیاید اما کار را برای ما سختتر می‌کرد.

بنابراین گزارش، در این فیلم  رویا تیموریان، محمدرضا غفاری، آناهیتا افشار، میلاد کی مرام، رابعه مدنی، شیرین یزدانبخش، مینا ساداتی و...به ایفای نقش می پردازند.

«مهدی رحمانی» تا کنون دو فیلم سینمایی «دیگری» و «پنهان» را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده است . «برف» که سومین فیلم سینمایی مهدی رحمانی به شمار می‌آید شرح حال یک روز از زندگی خانواده‌ای شهری است که درگیر مراسم خواستگاری دخترشان هستند.

فیلمنامه «برف» نوشته حسین مهکام است و ثبت روایت این اثر در مقابل دوربین امین جعفری مدیر فیلمبرداری این پروژه جریان دارد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار