امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۹:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71517
تاریخ انتشار: ۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، در جدیدترین تحولات میدانی سوریه صرف نظر از منطقه ریف لاذقیه که هم اکنون کانون ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، در جدیدترین تحولات میدانی سوریه صرف نظر از منطقه ریف لاذقیه که هم اکنون کانون درگیری‌ها در سوریه شمرده می‌‌شود، اوضاع میدانی در دیگر مناطق سوریه به شرح زیر است:

ریف دمشق

در استان درعا نیروهای ارتش سوریه تلاش عناصر مسلح برای نفوذ به منطقه «خربه عزاله» و تجاوز به برخی از نقاط نظامی ریف درعا را دفع و شماری از تروریست را به هلاکت رسانده و شماری دیگر را زخمی کرد.

از سوی دیگر در جریان عملیات نیروی هوایی ارتش سوریه که مراکز تجمع گروه‌های تروریستی وابسته به جبهه اسلامی در مناطق عدرا، جوبر، دوما و الزبدانی در ریف دمشق را هدف گرفته بود، نیز ده‌ها تروریست کشته شدند که در بین کشته‌‌ها تروریستی‌هایی با تابعیت یمنی نیز مشاهده می‌شدند.

از «عدرا البلد» و دو جزیره نهم و چهاردهم آن و شهر «عدرا العمالیه» نیز گزارش شده که نیروهای ارتش سوریه بر تعدادی از تروریست‌های وابسته به جبهه اسلامی غلبه کرده و سلاح‌ها و تجهیزات نظامی آنها را هدف گرفته و منهدم کردند.

در منطقه «القلمون» نیز واحدهای ارتش سوریه با اجرای عملیات‌هایی کیفی و دقیق در شهرک‌های حوش عرب، رنکوس و الرحیبه مقرها و مواضع نیروهای ارتش سوریه را منهدم و تروریست‌های موجود در آنها را به هلاکت رساندند.

همچنین از منطقه القلمون نیز گزارش شده که نیروهای ارتش سوریه در منطقه «الضمیر» در بازرسی از یک خودرو 535 کیسه قرص‌ها و داروهای مخدر کشف و ضبط کردند. 

حمص

اما از استان حمص در مرکز سوریه یک منبع میدانی سوری اعلام کرد که 65 فرد مسلح در مناطق قدیمی شهر حمص خود را به همراه سلاح‌هایشان تسلیم ارتش سوریه کردند.

همچنین 24 فرد مسلح نیز در شرق حمص و 96 فرد مسلح نیز در ریف حمص و 34 نفر نیز در مناطق یبرود و معلولا و الرحیبه و جبعدین و الجبه در ریف دمشق در اقدامی مشابه با بر زمین گذاشتن سلاح‌ها، خود را تسلیم ارتش سوریه کردند.

حلب

اما از حلب در شمال سوریه گزارش شده که نیروهای ارتش سوریه در این نقطه از سوریه خسارات سنگینی را به صفوف تروریست‌ها طی تلاش آنها برای نفوذ در محور حدادین صقلایا به حلب وارد کرده و شماری از آنها را به هلاکت رساندند که در بین کشته‌های این عملیات تروریست‌های سعودی نیز مشاهده می‌شدند.

همچنین واحدهای ارتش سوریه با نصب کمینی در شمال روستای عزیزه در محور الشیخ سعید – کارخانه آهن تمام عناصر یک گروه تروریستی را به هلاکت رساندند که در بین آنها چندین تروریست سعودی وهابی شناسایی شد.

این درحالی است که دیگر واحدهای ارتش سوریه نیز مقرها و مواضع تروریست‌ها اطراف زندان مرکزی و شهر صنعتی و مناطق المسلمیه، حندرات، کفره حمره، اللیرمون، داره عزه، مساکن هنانو، الحیدریه، الصاخور، المنصوره، عبطین، الوضیحه، بستان القصر، البریج، کفرناها، المشهد و الصالحیه در حلب و ریف آن را هدف گرفتند.

دیر الزور

در استان دیر الزور در شرق سوریه و به طور مشخص شهر دیر الزور مرکز این استان نیروهای ارتش سوریه ضمن درگیر شدن با عناصر تکفیری جبهه النصره در دو منطقه «الحویقه» و «الرشدیه» شهر دیر الزور ده‌ها تروریست را به هلاکت رساندند.

ریف ادلب

در ریف ادلب در شمال غربی سوریه نیز نیروهای ارتش سوریه مواضع تروریست‌ها در شهرک مرعیان و اطراف کارخانه روغن نباتی و مناطق الإنشاءات و معرتمصرین و تفتناز و اطراف کوه الأربعین و الرامی و بزابور هدف گرفته و منهدم کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار