امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۰:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71529
تاریخ انتشار: ۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
محمد علیپور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد نحوه اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: بر ...

محمد علیپور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد نحوه اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: بر اساس قانون هدفمندی یارانه‌ها از ابتدا بنا بود دولت خانوارها را شناسایی کند و اطلاعات جامعی در مورد اقشار مختلف جامعه داشته باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه یارانه جنبه حمایتی دارد بنا نبود که به مردم داده شود و تنها مربوط به اقشاری است که این رقم در زندگی آنها تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه دولت قبل قانون را به درستی اجرا نکرد، گفت: در این شرایط اصلاح اشکالات مرحله اول باید جزو اولویت‌های دولت یازدهم باشد.

علیپور تصریح کرد: در تبصره21 قانون بودجه هم بر این موضوع تأکید شده که خانوارها نیازمندی خود را به یارانه اعلام کنند چون ممکن است دولت رقمی را برای سقف دریافت یارانه اعلام کند یا اینکه آن را به عهده مردم بگذارد.

این نماینده مجلس اضافه کرد وظیفه مردم در این شرایط این است که با دولت همکاری و همراهی کند چون اگر همکاری مردم نباشد هیچ طرحی به نتیجه نمی‌رسد و فاز اول با همکاری مردم اجرا شد.

وی تصریح کرد: در این برهه هم همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند نیاز به عزم ملی وجود دارد و انتظار این است که تنها کسانی که واقعا نیازمند دریافت یارانه نقدی هستند اعلام نیاز کنند.

علیپور گفت: در حال حاضر هر ماه بیش  از 3 هزار میلیارد تومان صرف پرداخت یارانه نقدی می‌شود که اگر بخشی از این رقم آزاد شود مشکل تولید و سایر مشکلات حل می‌شود چون این رقم هیچ تاثیری در زندگی برخی از مردم ندارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها