امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۴:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7156
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه «زمان»، خانواده قربانیان حادثه کشتی مرمره در سال 2010 مصمم هستند به‌رغم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه «زمان»، خانواده قربانیان حادثه کشتی مرمره در سال 2010 مصمم هستند به‌رغم توافق میان اسرائیل و ترکیه، شکایت قانونی خود علیه نیروهای وزارت جنگ اسرائیل را که مسئول این حمله بوده‌اند، دنبال کنند.

بلنت آرنیج، معاون نخست وزیر ترکیه در این رابطه به روزنامه زمان گفت: توافق با اسرائیل می‌تواند بر اقامه دعوی خانواده قربانیان حادثه کشتی مرمره تاثیر بگذارد.

وی افزود: دادخواست علیه اسرائیل به دست کسانی صورت گرفته است که قرار است غرامت دریافت کنند. ما از تقاضای آنها مطلع هستیم. صحبت از این است که آنها خواهان 10 تا 20 برابر مبلغی هستند که قرار است به عنوان غرامت به آنها پرداخت شود.

بلنت آرنیج گفت: اگر ما با اسرائیل به توافق دوجانبه برسیم، لازم است خانواده قربانیان از شکایت خود صرفنظر کنند در غیر این صورت، هیچ غرامتی دریافت نمی‌کنند. با این حال، به گزارش روزنامه زمان، خانواده کسانی که در کشتی مرمره کشته شده‌اند، به شدت مخالف موضع دولت ترکیه در قبال این موضوع هستند.

اسماعیل ایلماز، رئیس انجمن کاروان ماوی مرمره در این باره به روزنامه زمان گفت: خانواده قربانیان این احساس را دارند که بعد از مذاکره با اسرائیل،‌ این پرونده بسته می‌شود و این چیزی نیست که آنها خواستار آن باشند.

وکیل پرونده حادثه مرمره نیز در این باره گفت: دادخواستی که علیه نیروهای اسرائیل مطرح شده، پرونده‌های حقوق بشری هستند و هیچ توافقنامه بین‌المللی نمی‌تواند جایگزین آنها شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها