امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7157
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 124
قادر طراوت پور عقیق رئیس دفتر شعر و ادب وزارت ارشاد در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، خبر از انتشار جدیدترین کتابش با نام «یوسف»  توسط ...

قادر طراوت پور عقیق رئیس دفتر شعر و ادب وزارت ارشاد در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، خبر از انتشار جدیدترین کتابش با نام «یوسف»  توسط انتشارات تکا داد و گفت: در این کتاب اشعار آیینی، انقلابی، دفاع مقدسی و حتی عاشقانه من گردآوری شده است.

وی با بیان اینکه این کتاب در 3 فصل کلاسیک‌ها، آزادواره‌ها و محلی‌ها تدوین شده است، اظهار داشت: اشعار کتاب در قالب‌های غزل، قصیده، مثنوی، ترکیب بند و اشعار آزاد کوتاه و بلند سروده شده‌اند.

این شاعر گفت: مهم‌ترین سروده‌های من از سال 85 تا 90 در این کتاب آمده‌اند که در مجموع 201 شعر شده است. ضمن اینکه شعرهایی که در سال‌های گذشته در جشنواره‌های ملی و بین المللی رتبه‌های برتر را به خود اختصاص داده‌اند یا شعرهایی که در محافل مذهبی و مولودی خوانی و مداحی در هیئت‌های مذهبی استفاده شده‌اند هم در در این کتاب جای خود را دارند.

طراوت پور درباره دلیل نام گذاری کتاب اظهار داشت: چون عموم اشعار، شعرهای مذهبی و در مدح اهل بیت هستند به نوعی از نام یوسف زهرا گرفته شده تا فضای دینی و مذهبی کتاب را نشان دهد ضمن اینکه کلمه یوسف کلمه پر بسامدی در کتاب است.

گفتنی است این کتاب دیروز در مراسم اختتامیه نمایشگاه کتاب رونمایی شد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها