امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7162
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 164
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هفته‌نامه فلسطینی‌«المنار» به نقل از برخی نزدیکان به رهبران حماس نوشت که حماس سعی دارد دامنه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هفته‌نامه فلسطینی‌«المنار» به نقل از برخی نزدیکان به رهبران حماس نوشت که حماس سعی دارد دامنه آتش‌بس با اسرائیل را توسعه دهد تا کرانه باختری را شامل شده و تضمینی برای عدم تعقیب عناصر حماس در این منطقه باشد.

این منابع گفتند که حماس از زمان پایان جنگ اخیر علیه غزه سعی دارد حسن نیت خود را نه تنها به اسرائیل بلکه به آمریکا نیز نشان دهد و تل‌آویو نیز به خوبی می‌داند که حماس تلاش‌های زیادی در تعقیب و بازداشت افرادی که سعی دارند به سمت اسرائیل راکت شلیک کنند، انجام می‌دهد و خود حماس ماه‌هاست که برای پر کردن انبار سلاح خود تلاشی نکرده و بیشتر سلاح‌هایی که به نوار غزه وارد می‌کند مختص دستگاه‌های امنیتی وابسته به این جنبش است که یک سلاح فردی و وسایل نظامی است که حماس به وسیله آنها سعی در برقراری آرامش در نوار غزه را دارد.

این منابع همچنین گفتند که حماس به سمت فعالیت سیاسی و مرحله تحول تاریخی در مسیر این جنبش گرایش پیدا کرده و موفق شده است این تمایل خود را به گوش آمریکا برساند و این موضوع نیز دو هفته پیش در جریان دیدار با معاون وزیر خارجه آمریکا با نظارت و مشارکت قطر در دوحه مطرح شد و این مسئول آمریکایی از دیدگاه‌های آتی حماس و برنامه‌های سیاسی آن در مرحله آینده مطلع گشت.

بر اساس این گزارش مسئول حماس در این دیدار در خصوص توانایی حماس برای مستقر کردن اوضاع در کرانه باختری و حتی به دست گرفتن قدرت از طریق صندوق‌های رأی با مسئول آمریکایی صحبت کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها