امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71639
تاریخ انتشار: ۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، شهر سی‌سخت با مرکز کهگیلویه و بویراحمد تنها 35 کیلومتر بوده که در مسیر جاده یاسوج به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، شهر سی‌سخت با مرکز کهگیلویه و بویراحمد تنها 35 کیلومتر بوده که در مسیر جاده یاسوج به سی‌سخت مناظر طبیعی و باغات سیب و انگور دل هر رهگذری را به سمت و سوی خود می‌کشاند.

شهر توریستی سی‌سخت یادآور اسطوره‌ها و حماسه‌های ایرانی بوده که در دامنه دنای سرافراز واقع شده است.

طبیعت دلنشین و وجود آثار باستانی شهر سی‌سخت از مهمترین نقاط گردشگری استان و شاید کشور می‌باشد که این سرزمین وصف‌ناپذیر عظمت خالق باری تعالی را جلوه‌گر و به عینه به اثبات رسانده است.

از سرچنار تا نرماب تا سادات محمودی، از کوه گل، دشتک دنا و دامنه‌های بیاره و کوخدان تا کریک و پل تاریخی پاتاوه و آبشار بهرام بیگی زیبایی جمال خداوند را نشان می‌دهند.

وجود باغات انگور، سیب و گردو رویش گیاهان خوراکی و گیاهی، زیست انواع حیوانات و پرندگان، خزندگان و آبزیان تابلویی زیبایی از آفرینش را خلق کرده است.

چشمه‌های خروشان و جوشان، مردم صبور و مهربان لذت فراموش نشدنی برای هر بیننده و گردشگری ایجاد می‌کند که هرگز از ذهن و روح و روان خارج نمی‌شود.

شهر سی‌سخت همچون تابلویی زیبا در دل درختان بلوط و باغات سیب و انگور در دامنه کوه دنا هنرنمایی می‌کند.

شهر توریستی سی‌سخت با هشت هزار نفر جمعیت از قدمت تاریخی برخوردار است که بر اساس مطالعات باستانشناسی تپه قلات، تل اسپیر و قلعه کهنه هویتی بیش از 4000 سال تمدن و سکونت را در کارنامه خود دارد.

مهم‌ترین مناطق بکر، طبیعی و زیبای شهر سی‌سخت و شهرستان دنا گردنه‌های بیژن و میمند، کوه گل، چشمه میشی، غار نول، غار یخی، آبشار دره ناری، دشتک سی‌سخت و آبشار توف شاه است.

شهر سی‌سخت در فصل زمستان بیشترین بارندگی‌ها را دارد که با وجود  موقعیت جغرافیایی و منحصر به فرد و کوه‌های سر به فلک کشیده زیبایی خاصی به این شهر داده که از هر منظره‌ای به آن نگاه شود می‌توان در یک نقطه سرسبزی و آفتاب را مشاهده کرد و از طرف دیگر قله‌ها با برف سفید آن را.دورنمایی از شهر سی‌سخت


انتهای پیام/82011/ذ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها