امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7164
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرنگار فارس، مراسم تودیع و تجلیل از حجت‌الله ایوبی رئیس سابق مؤسسه فرهنگی اکو با حضور جمعی از هنرمندان و مدعوین در این مؤسسه برگزار ...

به گزارش خبرنگار فارس، مراسم تودیع و تجلیل از حجت‌الله ایوبی رئیس سابق مؤسسه فرهنگی اکو با حضور جمعی از هنرمندان و مدعوین در این مؤسسه برگزار شد.

محمود عزیزی، سیف‌الله صمدیان، یدالله کابلی، سفیر تاجیکستان، سفیر افغانستان، حجت‌الاسلام مرقاتی و محمدباقر خرمشاد رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از جمله سخنرانان این مراسم بودند که در سخنانی از خدمات ارزنده حجت‌الله ایوبی در دوران مدیریتش بر مؤسسه فرهنگی اکو تقدیر کردند.

محمود عزیزی بازیگر تئاتر و سینما از مدعوین این مراسم بود که در سخنانی از خدمات حجت‌الله ایوبی در دوران حضورش به عنوان رایزن فرهنگی ایران در فرانسه و مدیریتش در مؤسسه اکو قدردانی کرد و او را مدیر فرهنگی لایق و شایسته‌ای معرفی کرد که در گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری کشورهای عضو اکو تأثیر به سزایی داشته است. 

یدالله کابلی هنرمند پیشکسوت خوشنویسی کشور نیز در این مراسم حضور داشت که در سخنان کوتاهی با اشاره به فعالیت‌ها مؤثر ایوبی در زمینه فعالیت‌های فرهنگی در سطح بین‌المللی و شناساندن هنرمندان ایرانی به دیگر کشورهای عضو اکو،  از او بابت همه تلاش‌هایش قدردانی کرد.

سیف‌الله صمدیان عکاس و مستندساز نیز با تأکید بر نقش و اهمیت فرهنگ در مقایسه با سیاست و اقتصاد گفت:‌اگر پایه‌های فرهنگی یک کشور دچار لغزش شود،‌ نه سیاست مدار خواهد ماند و نه اقتصاددان.

دولتعلی حاتم‌اف، سفیر تاجیکستان در تهران و از کشورهای عضو اکو نیز سخنران بعدی این مراسم بود که در سخنانش به تلاش‌های ایوبی در این مؤسسه اشاره کرد و گفت: ایوبی با دانش عمیق و گسترده خود توانست دستاوردهای فرهنگی ملت بزرگ ایران و دیگر کشورهای عضو اکو را به جهانیان معرفی کند.

نصیر احمد ‌نور، سفیر افغانستان در ایران نیز از خدمات فرهنگی ایوبی قدردانی کرد و با اشاره به دستاوردهای فرهنگی ایوبی در دوران مدیریتش بر مؤسسه فرهنگی اکو،‌ابراز امیدواری کرد که تعامل کشورهای فارسی‌زبان در آینده بیشتر از گذشته باشد.

حجت‌الاسلام مرقاتی، عضو بنیاد شمس و مولانا هم درباره ایوبی گفت: ایوبی هم مدیری تواناست و هم اهل فرهنگ و هنر است و این ویژگی خوبی است که کمتر در فردی دیده می‌شود. او با استفاده از همه توان و امکاناتش برای اعتلای فرهنگ و هنر ایران و معرفی فرهنگ و هنر دیگر کشورهای فارسی زبان تلاش بسیاری کرد.

در ادامه پیام غلامحسین امیرخانی هنرمند پیشکسوت خوشنویسی در قدردانی از خدمات ارزنده حجت الله ایوبی خوانده شد.

محمدباقر خرمشاد، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز ایوبی را مدیری شایسته و خلاق عنوان کرد که علیرغم دانش او در علم سیاست، وارد عرصه فرهنگ شد و از دانش سیاسی خود نیز در عرصه فرهنگ بهره برده است.

اجرای تئاتر،‌موسیقی و گزارشی از فعالیت‌های ایوبی در مؤسسه فرهنگی و هنری اکو از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

در ادامه هدایایی از سوی هنرمندان مختلف و برخی نهادهای فرهنگی از جمله وزارت ارشاد به ایوبی اهدا شد.

حجت‌الله ایوبی رئیس سابق مؤسسه فرهنگی اکو با تقدیر از همه حاضران و همه هنرمندانی که او را در سال‌های فعالیتش در مؤسسه فرهنگی اکو همراهی کردند گفت: آن چه در این مؤسسه صورت گرفته است حاصل همراهی و حضور همه هنرمندان و ادیبان بوده است که اگر این همراهی‌ها نبود،‌ هیچ کاری انجام نمی‌شد.

ایوبی با تأکید بر لزوم اعتماد به جامعه هنری گفت و این که باید بستر لازم برای حضور و فعالیت هنرمندان را فراهم کنیم تا از منزوی شدن آن‌ها جلوگیری کنیم.

ایوبی همچنین با مروری بر مهمترین فعالیت‌های فرهنگی خود در دوران مدیریتش بر مؤسسه اکو،  از ادامه فعالیت های فرهنگی خود در اتحادیه فرهنگی کشورهای فارسی‌زبان خبر داد.

 به گزارش فارس، حجت‌الله ایوبی - دانشیار دانشگاه تهران - از سال 1388 مدیریت موسسه فرهنگی اکو را بر عهده داشته و اکنون قائم مقام بنیاد سعدی است.

ایوبی پیش از این معاون اجتماعی فرهنگی وزارت کشور، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فرانسه، رئیس دانشکده علوم سیاسی دانشگاه امام صادق(ع) و... بوده است.

ریاست مؤسسه اکو اکنون به «افتخار حسین عارف» از چهره‌های سرشناس ادب و علم پاکستان رسیده است. عارف چندین کتاب شعر به چاپ رسانده و نیز پژوهش های فراوانی در زمینه ادبیات انجام داده است.

استاد زبان‌های اردو و هندی، رئیس کابینه زبان ملی پاکستان، رئیس آکادمی پاکستان، مدیر عامل کتاب ملی، سردبیر فصلنامه «ادبیات» و رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی پاکستان از جمله سمت‌های عارف بوده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها