امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۳:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71658
تاریخ انتشار: ۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 49
به گزارش گروه خواندنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «بریگوس لاترو»  که خرچنگ نارگیلی هم نامیده می‌شود البته خرچنگ دزد هم نام ...

به گزارش گروه خواندنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «بریگوس لاترو»  که خرچنگ نارگیلی هم نامیده می‌شود البته خرچنگ دزد هم نام دیگری برای این بندپاست؛ به دلیل کنجکاو بودن دست به همه چیز می‌زند و آن را سرقت می‌کند.
به گفته «میشل درو» اکولوژیست موسسه «مکس پلانک»، خرچنگ نارگیل بیشتر در جزایر اقیانوس آرام زندگی می‌کند اما جمعیت آن به شدت در برخی از این جزایر در معرض خطر است.

این خرچنگ به وزن 5 کیلوگرم، طول 40‌سانتی‌متر و دست‌هایش به 1متر می‌رسد و می‌تواند از درخت تا ارتفاع 6‌متر بالا رود، به آرامی رشد می‌کند و رشد کامل این خرچنگ در 120 سالگی است یعنی می‌تواند یک قرن رشد کند.

رنگ بدن این حیوان آبی بنفش و نارنجی قرمز است که بسته به جزیره‌ای که در آن زندگی می‌کند دارد، پوزه برجسته و چشم‌های قرمز دارد. 

تهیه غذا برای این خرچنگ کار آسانی نیست اما همه چیز را می‌تواند با پنجه‌های خود گرفته و بخورد، پرندگان مرده، دیگر خرچنگ‌ها، میوه و گیاه اما نارگیل را بیش از همه دوست دارد که با پنجه‌های عظیم خود از وسط به 2نصف می‌کند؛ البته به غیر از نصف کردن نارگیل هر چیزی را ببیند پاره و درو می‌کند. 

غذا را توسط حس بویایی قوی که دارد پیدا می‌کند، در واقع حس بویایی این جانور مانند آنتن کار می‌کند.

زندگی خود را در دریا شروع می‌کند اما پس از آن در خشکی زندگی می‌کند و فقط برای بارور شدن تخم‌ها به داخل اقیانوس می‌رود به غیر از آن اگر داخل آب برود غرق می‌شود.انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها