امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۱۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71662
تاریخ انتشار: ۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، وزارت امور خارجه هند به شدت نسبت به فروش سلاح‌های آمریکایی به پاکستان ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، وزارت امور خارجه هند به شدت نسبت به فروش سلاح‌های آمریکایی به پاکستان اعتراض کرد و این در حالی است که مقامات دولت افغانستان نیز اعتراض خود را نسبت به این موضوع به اطلاع مقامات آمریکایی رسانده‌اند.

بر اساس این گزارش مقامات هندی تمام تلاش خود را به کار می‌برند تا سلاح‌های آمریکایی که پس از سال 2014 در افغانستان به جا می‌ماند به پاکستان فروخته نشود.

این اعتراضات و انتقادات در حالی است که واشنگتن و اسلام‌آباد به طور مخفیانه در این زمینه با یکدیگر به توافق رسیده‌اند و اعتراضات هند تأثیری بر این موضوع ندارد.

مقامات پاکستانی اعلام کرده‌اند که از آمریکا به دنبال خرید ربات‌هایی هستند که برای خنثی کردن مین به کار می‌رود و سلاح مهلک و خطرناک از آمریکا خریداری نمی‌کنند.

این در حالی است که گزارش‌ها نشان می‌دهد لوازم دید در شب و خودروهای زرهی نیز جزو تجهیزات نظامی هستند که آمریکایی‌ها قرار است به پاکستان بفروشند.

هند بارها اعتراض کرده که پاکستان تجهیزات نظامی به جا مانده در افغانستان را برای مبارزه با تروریسم به کار نمی‌برد بلکه از این تجهیزات علیه «دهلی نو» استفاده خواهد کرد.

چندی پیش رسانه‌های آمریکایی خبر فروش تجهیزات مبارزه با تروریسم از جمله ربات‌هایی که برای خنثی کردن بمب‌های کنار جاده‌ای و مین به کار می‌روند را منتشر کردند که این موضوع با واکنش شدید هند مواجه شد.

یک مقام ارشد ارتش پاکستان در گفت‌وگو با رسانه‌ها ابراز داشت: ممانعتی برای خرید سلاح‌های به جا مانده در افغانستان وجود ندارد و تنها اختلاف بر سر تعیین قیمت تجهیزات نظامی می‌باشد که ممکن است باعث فسخ قرارداد خرید این سلا‌ح‌ها شود.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها