امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71679
تاریخ انتشار: ۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری تاجیکستان در بیانیه‌ای «جوزف سپ بلاتر» رئیس فیفا ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری تاجیکستان در بیانیه‌ای «جوزف سپ بلاتر» رئیس فیفا در جریان سفر به تاجیکستان با امامعلی رحمان رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

این بیانیه می‌افزاید: مسائل مربوط توسعه فوتبال و ورزش به طور عام در تاجیکستان در محور مذاکرات رحمان با رئیس فدراسیون جهانی فوتبال بود.

به گفته این منبع، رحمان در این دیدار تأکید کرد که کشورش برای توسعه همه رشته‌های ورزشی از جمله فوتبال به کمک و مساعدت نهادهای بین‌المللی به خصوص فیفا نیاز دارد.

بلاتر نیز در این دیدار با تمجید از ابتکار عمل شایسته دولت تاجیکستان در مورد اعلام سال 2014 به عنوان سال فوتبال مردمی در تاجیکستان تأکید کرد: یکی از اهداف سفرش به «دوشنبه» شرکت در مراسم افتتاحیه اجرای این طرح است.

بر اساس این بیانیه، رحمان تصریح کرد: اقدامات مشترک فیفا و دولت تاجیکستان برای ساخت‌وساز تأسیسات جدید ورزشی به افزایش توجه تاجیک‌ها به این ورزش کمک می‌کند.

به گفته منابع رسمی، رئیس فیفا در بخش دیگر برنامه بازدید خود از تاجیکستان، در مراسم افتتاحیه ورزشگاه مرکزی در شهر دوشنبه که پس از تکمیل و بازسازی افتتاح شد شرکت کرده و بازی فوتبال باشگاه‌های «استقلال» و «روشن» که از تیم‌های قدرتمند تاجیکستان به حساب می‌آیند را نیز تماشا کرد.

مشارکت در برنامه آغاز سال فوتبال مردمی در تاجیکستان و بازدید و آشنایی با تأسیسات ورزشی این کشور دیگر بخش‌های برنامه سفر 2 روزه رئیس فیفا به تاجیکستان بود.

رئیس فیفا روز سه‌شنبه گذشته در دومین مرحله بازدید خود از کشورهای آسیای مرکزی از «بیشکک» قرقیزستان وارد تاجیکستان شد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها