امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71683
تاریخ انتشار: ۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران مراتب اعتراض شدید خود را نسبت به حوادث تروریستی ، عدم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران مراتب اعتراض شدید خود را نسبت به حوادث تروریستی ، عدم آزادسازی مرزبانان ایرانی و فقدان کنترل کافی مرزها توسط نیروهای پاکستان  به سفیر این کشور در تهران اعلام کرد.

معاون مدیر کل غرب آسیای وزارت امور خارجه کشورمان، امروز، مجدداً ضمن اعلام مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران، بر لزوم تحرک بیشتر و بسیج همه امکانات و نیروهای پاکستانی برای حل مشکل، آزادی مرزبانان ایرانی ربوده شده، حفظ سلامتی آنها، تضمین عدم تکرار در آینده و دستگیری و تحویل اشرار و تروریستها تاکید کرد.

وی تصریح کرد: نهادهای ذیربط ایرانی برای هرگونه همکاری و اقدام مشترک در کلیه سطوح آمادگی کامل داشتهو متقابلاً انتظار دارند کلیه نهادهای ذیربط پاکستانی نیز در این زمینه با آمادگی کامل، هماهنگی و اقدام کنند.

به سفیر پاکستان اعلام شد وجود این همکاری ها عنصر حیاتی برای تضمین استمرار و بقای مرزهای دو کشور ، به عنوان مرزهای صلح و دوستی می باشد.

عدم کنترل جدی مرزها و مقابله با اشرار و گروهک های تروریستی، می تواند ابعاد اینگونه اقدامات را بیشتر و پیچیده تر سازد و نباید اجازه داد به روابط دوستانه، حسن همجواری و مرزهای دو کشور خللی وارد شود و مناسبات خوب، تحت الشعاع این رویدادهای ناخوشایند قرار گیرد.

نورمحمد جادمانی سفیر پاکستان در تهران نیز با ابراز تسلیت نسبت به خبر شهادت یکی از مرزبانان ایرانی وابراز تأسف شدید خود و دولت پاکستان از این حادثه تروریستی ، اعلام کرد ،مراتب را به مقامات کشورش اعلام خواهد کرد.

وی افزود: دولت پاکستان نیز نگران افزایش حرکت های تروریستی ، شرارت ها و افراط گرایی است.

سفیر پاکستان تأکید کرد: پاکستان با عنایت به نگاه ویژه به ایران، به هیچ وجه، اجازه نخواهد داد اینگونه رخدادهای تأسف بار ، روابط حسنه میان دو ملت ، دو دولت و دو کشور را خدشه دار سازد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها