امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71698
تاریخ انتشار: ۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «باراک اوباما» در نشست مشترک آمریکا-اتحادیه اروپا در بروکسل گفت: اروپا نزدیک‌ترین هم‌پیمان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «باراک اوباما» در نشست مشترک آمریکا-اتحادیه اروپا در بروکسل گفت: اروپا نزدیک‌ترین هم‌پیمان آمریکاست. هنگامیکه اروپا و آمریکا در کنار هم باشند امن‌تر و در رفاه بیشتری هستند.

وی که برای نخستین بار در دوران ریاست جمهوریش در مقر اتحادیه اروپا سخنرانی می‌کرد درباره بحران اوکراین و روابط کشورش با مسکو گفت: آمریکا آماده اعمال تحریم‌های بیشتر علیه روسیه است. هنوز فضای همکاری روسیه با اوکراین وجود دارد.

اوباما همچنین گفت که آمریکا و اروپا به دنبال تحریم‌های ممکن علیه روسیه با محوریت انرژی هستند.

رئیس جمهوری آمریکا با ابراز تاسف از کاهش بودجه‌های دفاعی در برخی کشورهای اروپایی در ادامه گفت ناتو باید حضوری منظم در کشورهای آسیب پذیر در مقابل روسیه داشته باشد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، اوباما در این نشست برای اولین بار اعلام کرد که روسیه بعید است از کنترل منطقه «کریمه» دست بکشد و اذعان کرد که محکومیت‌های کشورهای غربی تاثیر ناچیزی بر «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه داشته است.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه تاکید کرد که جامعه جهانی هرگز کنترل کریمه به وسیله روسیه را به رسمیت نخواهند شناخت اما از سوی دیگر گفت که پاسخ نظامی به این اقدام مسکو بعید است.
 
انتهای پیام/ص  
برچسب ها:
آخرین اخبار