امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71716
تاریخ انتشار: ۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع و معاون نخست وزیر مصر از سمت خود استعفا داد. سیسی این استعفا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع و معاون نخست وزیر مصر از سمت خود استعفا داد.
سیسی این استعفا را با هدف فراهم کردن زمینه برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، داده است.
همچنین منابعی به العربیه گفتند که رتبه سرلشکر «صدقی صبحی» رئیس ستاد مشترک ارتش مصر به سرلشکر اول ارتقا یافت.
السیسی در بیانیه‌ خود برای کناره‌گیری از سمت وزیر دفاع گفت: تمام زندگیم را سربازی برای خدمت در وطن بودم و همچنان به این موضوع ادامه می‌دهم. هیچ کس نمی تواند بدون اراده ملت رئیس جمهور مصر شود.
وی در ادامه گفت: از همین جا نامزدی خود برای ریاست جمهوری مصر اعلام کرده و تلاش می کنم که تایید ملت را بدست بیاورم. من با نامزدی برای ریاست جمهوری، خود را سربازی می دانم که وظیفه خدمت به وطن دارد. باید با شجاعت با چالش‌های امنیتی و اقتصادی مقابله کنیم.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر گفت: میلیون ها جوان مصری از بی کاری رنج می برند که قابل قبول نیست.مصر هم اکنون به کمک‌ها و اعانه‌ها وابسته بوده که غیر قابل قبول است.مصری‌ها سزاوار زندگی کرامت‌آمیز همراه با امنیت و آزادی هستند.
عبدالفتاح السیسی در ادامه گفت: ما در امور داخلی دیگران مداخله نمی کنیم و به دیگران نیز اجازه مداخله در امور خود را نمی دهیم.
وی افزود: نامزدی من برای ریاست جمهوری نباید مانع از آن شود که دیگران برای بر دوش گرفتن این مسئولیت کنار بروند. از همه دعوت می کنم که درک کنند که همگی در یک کشتی هستیم.
السیسی گفت: به محض آنکه کمیسیون عالی انتخابات اجازه دهد برنامه‌های خود را برای ریاست جمهوری اعلام می‌کنم.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها