امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71755
تاریخ انتشار: ۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان عفو بین الملل در بیانیه ای تاکید کرد: لازم است که اتحادیه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان عفو بین الملل در بیانیه ای تاکید کرد: لازم است که اتحادیه اروپا طرح استقرار نیروهای پاسدار صلح برای محافظت از غیرنظامیان در آفریقای مرکزی را فوری اجرا کند زیرا این کشور قربانی موج جدید و نگران کننده اقدامات خشونت آمیز است.

در این بیانیه آمده است: محله های شهر بانگی پایتخت آفریقای مرکزی بیش از پیش تحت کنترل شبه نظامیان (مسیحی) آنتی بلاکا قرار می گیرد که در روزهای اخیر حملات مداومی را علیه غیرنظامیان و نیروهای پاسدار صلح اتحادیه آفریقا صورت داده اند.

کریستیان موکاسا پژوهشگر سازمان عفو بین الملل درباره آفریقا با اشاره به روند پاکسازی نژادی، جنایات جنگی و ضد بشری در سراسر آفریقای مرکزی از دسامبر گذشته تاکنون گفت: این موج افزایش اقدامات خشونت آمیز بسیار نگران کننده است .
 
وی افزود: یک یگان کوچک از نیروهای پاسدار صلح (اتحادیه آفریقا) بدون کمک های بیشتر جامعه جهانی قادر نخواهد بود که عملا از غیرنظامیان محافظت کند.

یگان نیروهای اتحادیه اروپا قرار بود هفته گذشته در آفریقای مرکزی مستقر شوند اما عملیات به علت کمبود یکصد سرباز اروپایی این یگان همچنان متوقف است زیرا کشورهای اروپایی درحال حاضر سرگرم بحران در اوکراین هستند.

خشونت ها در آفریقای مرکزی از آنجا آغاز شد که شبه نظامیان مسیحی آنتی بلاکا به شهروندان مسلمان این کشور با سلاح های سرد از جمله چاقو و ساطور و سلاح های گرم در مناطق مختلف حمله ور شدند وشماری زیادی از آنها را کشته یا زخمی کردند.

این روند در کنار تعلل جامعه جهانی برای مقابله با خشونت های شبه نظامیان باعث شد که هزاران نفر از مردم آفریقای مرکزی بویژه شهر بانگی برای نجات جان خود به کشورهای همسایه فرار کنند که شماری از آنها نیز در راه عزیمت به این کشورها هدف حملات قرار گرفتند.

درحال حاضر شماری از نیروهای فرانسوی به همراه اتحادیه آفریقا در آفریقای مرکزی مستقر هستند و قرار است شماری از نیروهای اتحادیه اروپا نیز برای جلوگیری از خشونت ها و برقراری نظم و امنیت مستقر شوند اما تعداد آنها اندک بوده و از چند هزار نفر فراتر نمی رود لذا درخصوص توانایی آنها برای برقراری امنیت شک و تردید وجود دارد.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها