امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۸:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71761
تاریخ انتشار: ۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی الحره، نوری مالکی در سخنان هفتگی خود ویژه استعفای اعضای کمیسیون عالی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی الحره، نوری مالکی در سخنان هفتگی خود ویژه استعفای اعضای کمیسیون عالی انتخابات عراق، از آنها خواست تا استعفای خود را پس بگیرند.

وی درباره تاخیر در برگزاری انتخابات عراق و ورود کشور به یک تونل بی بازگشت هشدار داد.

9 عضو کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق سه شنبه هفته جاری به طور غیرمنتظره در اعتراض به دخالت مجلس نمایندگان عراق و دستگاه قضایی در کار آنها - یک ماه مانده به برگزاری انتخابات پارلمانی در 30 آوریل- استعفا کردند.

مالکی خواستار ضرورت صرف نظر کردن اعضای کمیسیون از استعفا شد و گفت: نگرانم که در صورت ادامه استعفای کمیسیون ، انتخابات به تعویق بیافتد و تلاش های سیاسی و کوشش دولت بی حاصل شود و کشور وارد تونلی شود که ممکن است تا ابد از آن خارج نشویم.

وی تصریح کرد: روند سیاسی و انتخاباتی در معرض خطر قرار گرفته است و مجلس نمایندگان عراق نباید راه اشتباهی را دنبال کند و دستور صادر نماید زیرا اختیار صدور دستور را ندارد.

مجلس نمایندگان عراق اخیرا در دستوری، کمیسیون عالی انتخابات را ملزم کرد که هیچ یک از نامزدهای انتخابات را تا زمانی که حکم قضایی علیه او صادر نشده است، کنار نزند.

نخست وزیر عراق گفت: اگر مجلس می خواهد روند صورت گرفته را اصلاح کند، باید در مسیر وضع قانونی حرکت کند که از دولت بخواهد قانون کمیسیون عالی انتخابات را در زمینه (شرایط) کنار زدن (نامزدها) اصلاح کند و مجلس می تواند آنچه را که براساس منطق قانونگذاری و مصوبات قانونی می داند، اصلاح کند.

وی گفت: روشن است که صدور دستور برای کمیسیون و ملزم کردن آن به حذف روند کنار زدن (نامزدها تحت یک سری شرایط)، با حاکمیت قانون و دستگاه قضایی و کمیسیون یادشده در تضاد است لذا این رفتار خطرناک بشمار می رود.

نوری مالکی از مجلس عراق خواست تا دنبال کردن این شیوه را در برخورد با کمیسیون کنار گذاشته و به سرعت، قانونی را برای اعمال محدودیت علیه آن وضع کند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار