امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71796
تاریخ انتشار: ۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۲۷
تعداد بازدید: 27
ایرج ندیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به نامگذاری سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت ...

ایرج ندیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به نامگذاری سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی در خصوص اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: از جلسات میان دولت و مجلس برای هدفمندی یارانه‌ها خبری ندارم و آخرین جلسه مربوط به سال گذشته است و به نظر می رسد که جلسات مشترک لغو شده است.

این نماینده مجلس در خصوص همراهی مردم برای هدفمندی یارانه‌ها گفت: ملت ایران با توجه به سال اقتصاد و فرهنگ باید بپذیرند هدفمندی دارای اهدافی بوده تا بتواند به نابرابری از امکانات ملی را پایان دهد و میزان استفاده برای همه افراد جامعه را در یک سطح فراهم کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: تفاوت‌های نابجا در مدیریت به وجود آمده و باید قبول کنیم اصل اجرای هدفمندی یارانه‌ها استفاده برابر بوده و در حال حاضر این استفاده به صورت عادلانه و بر اساس عدالت اجتماعی نیست.

به گفته این نماینده مجلس، میزان مصرف حامل های انرژی باید در جامعه به صورت یک فرهنگ در سالی که به نام فرهنگ است تبدیل شود که در مجموع بتواند تاثیر‌گذار باشد.

ندیمی با بیان اینکه در حال حاضر بر اساس برآوردها و پیش‌بینی‌های انجام شده خط فقر دو میلیون تومان باید در نظر گرفته شود تصریح کرد: این موضوع موجب می‌شود تا دولت بتواند به طبقات پایین‌تر بر اساس عدالت اجتماعی خدمات ارائه کند و افراد نیز در صورتی که از توان کافی در جامعه برخوردار هستند فرم‌های خود‌اظهاری را پر نکنند و دولت را برای ارائه خدمات هرچه بیشتر به جامعه یاری دهند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به این سوال که چگونه می‌توان اعتماد‌سازی برای انصراف مردم از دریافت فرم خوداظهاری انجام داد اظهار داشت: جامعه‌ای که اعتماد می‌خواهد قطعا باید بر پایه آگاهی و صداقت باشد و نباید این موضوع خدشه‌دار شود و مسئولان نیز باید پاسخگو باشند و این اطمینان خاطر را به مردم بدهند که اطلاعات و آمار بر مبنای اصول بوده و مدیریت در جهت رشد و شکوفایی باشد.

وی تاکید کرد: انتظاراتی که از سوی دولت‌ها مطرح می‌شود باید عملیاتی شده تا زمینه اعتماد مردم فراهم شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها