امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۰۵:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71806
تاریخ انتشار: ۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۲۷
تعداد بازدید: 113
شاپور محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به نام‌گذاری سال 93 با عنوان فرهنگ و اقتصاد که توسط ...

شاپور محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به نام‌گذاری سال 93 با عنوان فرهنگ و اقتصاد که توسط رهبر انقلاب در پیام نوروزی اعلام شد اظهار داشت: اگر اهداف سیاست‌ها، به طور شفاف بیان شود، در زمینه فرهنگ‌سازی نیز کمک بسیار زیادی خواهد شد.

وی ادامه داد: مردم در صورتی با دولت همراهی خواهند کرد که از نتیجه سیاست‌ها و اهداف اقتصادی مطلع باشند و در زمینه فرهنگ‌سازی نیز اقدامات خوبی انجام شود.

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه مقوله فرهنگ چند بعدی است که ساختار‌ها در نتیجه هدایت آن به کار گرفته می‌شود، گفت: مقوله فرهنگ صحیح در اقتصاد بسیار مهم است و در صورتی که فرهنگ صحیح کار ترویج شود، اقتصاد بهبود می‌یابد.

وی با بیان اینکه مبنای پرداخت یارانه نقدی به جامعه هدف پر کردن فرم خود اظهاری است، گفت: دولت در  زمینه انصراف از خوداظهاری قطعا فرهنگ‌سازی کرده و از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی های لازم را انجام خواهد داد.

محمدی با اشاره به اثرات خوداظهاری مردم در هدفمندی یارانه‌ها، افزود: مردم با مراجعه به کانال‌های ارتباطی دولت با توجه به عدم نیازشان، انصراف خواهند داد، به عبارت دیگر، مردم با انصراف به دیگر هموطنان کم برخوردار کمک خواهند کرد.

محمدی تاکید کرد: منابع حاصل از حذف یارانه برخی خانوار‌های پردرآمد صرف دیگر هموطنان، مسائل بهداشتی و درمانی و طرح‌های عمرانی خواهد شد.

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه در سیاست‌گذاری‌های اقتصادی، فرهنگ نقش بسزایی خواهد داشت، گفت: تقویت مسائل فرهنگی کمک بسیار زیادی در سیاست‌های کلان اقتصادی می‌گذارد.

وی با اشاره به آثار مثبت اجرایی هدفمند‌سازی یارانه‌ها گفت: اصلاح قیمتی با شیب ملایم، اصلاح الگوی مصرف نیز به صورت تدریجی خواهد بود. به عبارت دیگر هدفمندی یارانه‌ها تورم‌زایی کمی را پس از اصلاح تدریجی قیمت‌ها به دنبال دارد و اثرات منفی اجرای این طرح با توجه به سیاست‌ها حداقل خواهد بود.

محمدی در پایان با تاکید بر دیگر محاسن اجرای هدفمندی افزود: هدفمندی یارانه‌ها در بلند‌مدت رشد اقتصادی و اشتغال را به دنبال دارد چرا که استفاده صحیح از منابع و اصلاح الگوی مصرف منجر به رشد اقتصادی خواهد شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها