امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۴:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71818
تاریخ انتشار: ۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۲۷
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، جدیدترین تحولات میدانی ریف شمالی لاذقیه حکایت از آن دارد که درگیری‌ها در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، جدیدترین تحولات میدانی ریف شمالی لاذقیه حکایت از آن دارد که درگیری‌ها در مناطق مختلف ریف شمالی لاذقیه بین نیروهای دفاع ملی و ارتش سوریه

همچنان ادامه دارد.

گزارش شده کانون درگیری‌ها امروز پنج‌شنبه اطراف شهر مرزی «کسب» به ویژه در مناطق «النبعین» و «السمرا» و «تپه استراتژیک 45»  بوده است و نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، تلاش گروه‌های تروریستی وابسته به جبهه النصره برای تصرف «النبعین» را که از شب گذشته آغاز شده، ناکام سازند و حتی مواضع خود در این منطقه را تحکیم کنند.

همچنین نیروی هوایی و توپخانه ارتش سوریه نیز مراکز تجمع و مقرهای گروه‌های تروریستی را در شرق کوه «النسر» و اطراف منطقه «نبع المر» و جنگل‌های «الفرنلق» و نقطه 714، اطراف منطقه الفرنلق، بیت ابلق، القنطره و جبل الکوز را به شدت هدف قرار دهند و تعداد زیادی از تروریست‌های تکفیری النصره را به هلاکت برسانند.

همچنین نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، تعدادی از اهالی ربوده شده مناطق مختلف ریف شمالی لاذقیه از سوی جبهه النصره را در منطقه «خربه سولاس» آزاد کنند.

در جریان عملیات‌های گسترده ارتش و نیروهای دفاع مردمی سوریه در مناطق مختلف ریف شمالی لاذقیه تعدادی زیادی از تروریست‌های النصره به هلاکت رسیدند که در میان آنها تعدادی از سرکردگان النصره نیز مشاهده می‌شدند که از جمله آنها می‌توانیم به «معاویه عبد الرزاق عبد الباقی» اشاره کرد که تلاش داشت، یکی از مقرهای ارتش سوریه در منطقه النبعین را تصرف کند.

 

ترکیه مرزهای خود را به روی تروریست‌ها بست

 

اما شاید مهمترین تحول میدانی ریف شمالی لاذقیه را باید به گوش رسیدن خبرهایی مبنی بر اقدام ترکیه به بستن مرزهای خود به روی تروریست‌های فراری باشد، در این ارتباط منابع میدانی سوری در ریف لاذقیه تاکید کردند که ترکیه از امروز پنج‌شنبه مرزهای خود را به روی تروریست‌هایی بست که از عرصه‌های میدانی مناطق مختلف ریف لاذقیه فرار می‌کنند.

این منابع میدانی تاکید می‌کنند که ترکیه تنها اجازه ورود به تروریست‌های زخمی را می‌دهد. این اقدام ترکیه به شدت بر روحیه و معنویات تروریست‌ها به ویژه تروریست‌های چچنی و عرب تاثیر منفی گذاشته است.

 

کسب در انتظار عملیات آزاد سازی ظرف روزهای آینده

 

اما از شهر کسب نیز گزارش می‌رسد، ارتش سوریه خود را برای باز پس گیری این شهر آماده می‌کند و ارتش سوریه امروز این شهر را به محاصره کامل خود درآورده است، اگرچه تمام این شهر تحت تصرف کامل گروه‌های تروریستی النصره نیست و در کوی‌های مختلف این شهر با تروریست‌های النصره و جبهه اسلامی به شدت درگیر است.

ارتش سوریه هم اکنون بر مناطق کوه النسر و نبع المر و تپه 45 تسلط کامل دارد.

نقشه زیر مناطق تحت تصرف گروه‌های تروریستی و ارتش سوریه در ریف لاذقیه را نشان می‌دهد:

 

 

انتهای پیام/ز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها