امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۶:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7182
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست» در گزارشی به قدرت گرفتن نیروهای «بشار اسد» در سوریه اشاره کرد و نوشت که نیروهای دولت سوریه در ...

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست» در گزارشی به قدرت گرفتن نیروهای «بشار اسد» در سوریه اشاره کرد و نوشت که نیروهای دولت سوریه در هفته‌های اخیر دستاوردهایی را داشته‌اند که این پیشرفت‌ها در مکان‌ها و نقاطی از سوریه به وجود آمده که از نظر استراتژیکی حائز اهمیت است.

برخی از گروهک‌های مسلح و همچنین افراد سوری نزدیک به دولت این کشور اعلام کردند که پیشرفت‌هایی که نیروهای دولت سوریه به دست آوردند، در مکان‌ها و نقاطی که حائز اهمیت هستند، رخ داده است که این قدرت پیشتر در عملکرد ارتش سوریه دیده نشده بود.

واشنگتن پست ادامه داد، تحلیلگران بر این باورند که شکی نیست که آونگ به نفع اسد در نوسان است و به طرز بالقوه‌ای او را در موضع قدرت قرار می‌دهد تا در صورتیکه مذاکرات با مخالفان صورت گیرد، بتواند شرایط را تنظیم کند.

«چارلز لیستر» از مرکز تروریسم و شورش «آی اچ اس جین» در لندن درباره دستاوردهای دولت سوریه گفت: اگر امور همانطور که هست پیش برود، دولت (سوریه) به طور قطع حزبی خواهد بود که سود اصلی را از آن خود می‌کند. اگر ما بر جایی که هم‌اکنون در آن هستیم، توقف کنیم، واضح است که شورش تهدیدی برای موجودیت رژیم به وجود نمی‌آورد.

برخی تحلیلگران بر تجدید ساختار نیروهای دولتی باور دارند که برای مقابله با شورش‌های سوریه بهتر تجهیز شده‌اند. صفوف ارتش متعارف سوریه در حال افزایش هستند.

واشنگتن‌پست به نقل از حامیان دولت اسد اعلام کرد که اکثر اعضای نیروی دفاع ملی سوریه از علوی‌ها تشکیل شده‌اند که اکثر آنها به دولت این کشور وفادار هستند.

این روزنامه آمریکایی سپس به تقویت قدرت ارتش سوریه اشاره کرد و نوشت که نیروهای نظامی وفادار به سوریه به تاکتیک‌های چریکی آشنا می‌شوند.

واشنگتن‌پست با اشاره به این موارد ادامه داد که دولت سوریه هنوز می تواند برتری متعارف خود در مناطقی به نمایش گذارد که گروههای مسلح در آنجا کنترل قدرت دارند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها