امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۷:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71845
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، محسن پاک‌آیین پیش از ظهر امروز در دیدار با نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، محسن پاک‌آیین پیش از ظهر امروز در دیدار با نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس اظهار داشت: در حال حاضر روابط ایران با آذربایجان به ویژه رابطه استان اردبیل به عنوان استان مرزنشین با جمهوری آذربایجان در سطح بالایی است و این تقویت روابط به نفع هر دو کشور است.

وی به افزایش تردد مسافران و گردشگران جمهوری آذربایجان به کشورمان از طریق گمرک بیله‌سوار اشاره کرد و افزود: رشد 10 درصدی روابط تجاری ایران و آذربایجان نشان‌دهنده بهبود روابط و تقویت ارتباط حسنه ایران با آذربایجان است که ما در استان اردبیل ظرفیت خوبی را در توسعه و تقویت ارتباطات شاهد خواهیم بود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان با بیان اینکه طی قرون متمادی مردم دو کشور با مشترکات بسیار فراوان در کنار هم زندگی کردند گفت: ریشه‌های عمیق دینی و تاریخی، فرهنگی و آداب و رسوم مشترک بین دو کشور حکایت از دیرینگی این روابط دارد.

وی تصریح کرد: ما آمادگی داریم با تمام توان در تقویت پیوندهای متعدد بین دو کشور و دو ملت اقدامات سازنده و مثبت را انجام دهیم و بنده با قاطعیت اعلام می‌کنم که زمینه خوبی برای گسترش بیشتر روابط بین دو کشور وجود دارد.

پاک‌آیین ادامه داد: دولت یازدهم ظرفیت خوبی را در حوزه دیپلماسی فراهم کرده و انتظار می‌رود در سال 93 گام‌های جدی در تقویت روابط ایران و آذربایجان را به ویژه در حوزه اقتصادی و تبادلات سیاسی، سواپ گازی و نفتی آذربایجان و حتی منطقه نخجوان شاهد باشم.

در این دیدار نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس نیز از شبانه‌روزی شدن فعالیت گمرک بیله‌سوار برای افزایش تبادل تجاری، بازرگانی و تردد مرزی بین دو کشور خبر داد.

حجت‌الاسلام حبیب برومند یادآور شد: در سال جدید با موافقت دولت آذربایجان گمرک مرزی اصلاندوز راه‌اندازی می‌شود که امیدواریم با راه‌اندازی این گمرک ارتباط دو کشور و تقویت روابط ایران و آذربایجان را شاهد باشیم.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، این مسئول در پایان سخنان خود بیان داشت: در دوره جدید ریاست جمهوری (حسن روحانی) غربی‌ها به این نتیجه رسیدند که با ایران با زبان زور و تهدید نمی‌توان حرف زد و بهترین مسیر گفت‌و گو و تعامل است که با تدبیر دولت امیدواریم این رویکرد در سال جدید همچنان توسعه یافته و گسترش پیدا کند.

انتهای پیام/62005/ک30/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها