امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۳:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71862
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از لنده، روستای لارُب در بخش مرکزی شهرستان لنده و مرز میان شهرستان‌های بهمئی و لنده بوده که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از لنده، روستای لارُب در بخش مرکزی شهرستان لنده و مرز میان شهرستان‌های بهمئی و لنده بوده که سالیان دراز سکونتگاه عشایر و روستائیان این شهرستان بوده است.

برای رسیدن به روستای لارب باید از روستاهای قیام، برمُل و چلی گذر کرد و زیبایی‌های روستایی فراموش شده را به نظاره نشست که نمونه‌ای از جلوه‌های قدرت بی‌انتهای خداوندی در نوک قله‌ کوه‌های سر به فلک کشیده شهرستان لنده را به نمایش می‌گذارد.

زیبایی و سرسبزی و طراوت و شادابی زندگی را باید از مردانی بهره گرفت که در این سرزمین زیبا و مناطق رؤیایی با دلی آکنده از عشق به خدا به حیات خود ادامه می‌دهند و شاکر پروردگار خویش هستند.

راه‌ ارتباطی این روستا خاکی و کوهستانی و صعب‌العبور بوده و مردم این روستا چشم به راه همت مسئولان استانی و شهرستانی برای ارائه خدماتی از قبیل آب و گاز و تلفن هستند.

جاذبه‌های طبیعی و بکر این روستا چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. درختی که عمر 55 ساله خود را در کنار سنگی سخت سپری کرده تا سایبانی برای هر رهگذر و در راه‌مانده‌ای فراهم کند تا شاید سختی راه بر او آسان گردد و با استشمام هوایی زیبا و پر طراوت به راه خود ادامه دهد.

این روستا در گذشته محل زندگی بیش از 50 خانوار بوده که امروز به دلیل سختی و صعب‌العبور بودن راه ارتباطی و عدم امکانات رفاهی عامل کوچ و مهاجرت روستائیان به شهر و تخلیه روستا گردیده است.

چشمه‌ آبی که در نزدیکی این روستا از دل زمین می‌جوشد تا زمین مرده را سیراب کند و باغات و انسان‌ها و دام‌ها از آن استفاده کنند تازگی و طراوت و روح حیات را در این روستا دمیده است.

وجود غارهای و یا اشکفت‌های طبیعی و ساخته دست بشر؛ نمودی از آثار تاریخی این منطقه داشته که همراه با سرسبزی و زیبایی‌های دیگر مکانی تفریحی و گردشگری را برای میهمانان نوروزی فراهم کرده و می‌طلبد در راه برطرف کردن مشکلات این منطقه و معرفی آن عزم همگانی و مدیریتی جهادی را به کار گرفت.

گفتنی است روستای لارُب در فاصله 38 کیلومتری مرکز شهرستان لنده و در بخش مرکزی قرار دارد.

انتهای پیام/82013/ط40/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها