امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۹:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71879
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، رسول اشدودان ظهر امروز در حاشیه بازدید استاندار کردستان از ستاد اسکان مسافران نوروزی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، رسول اشدودان ظهر امروز در حاشیه بازدید استاندار کردستان از ستاد اسکان مسافران نوروزی اظهار کرد: برای انجام بهتر امور 27 جلسه در سطح استان تشکیل شده است.

وی افزود: در این جلسات 510 مصوبه به منظور پذیرایی از میهمانان و رفاه حال مسافران نوروزی تهیه شد که مطابق با این موارد اقدام به اجرای برنامه‌ها کردیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان، خاطرنشان کرد: نظارت بر تمامی مراکز اقامتی بین راهی از اقدامات انجام شده در این مدت بوده است.

اشدودان با اشاره به بازدید روزانه 120 مسافر از جاذبه‌های توریستی استان، تصریح کرد: آماده‌سازی جاذبه‌های تاریخی و برگزاری جشنواره‌های صنایع دستی و مسابقات از دیگر برنامه‌های ما برای مسافران نوروزی بوده است.

وی از حضور 400 هزار مسافر مقیم در استان کرستان تا امروز خبر داد و افزود: این آمار در قیاس با مدت مشابه سال قبل رشد 5 درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان با یادآوری کاهش مسافران در روز پنجم فروردین ماه از افزایش این آمار در روزهای بعد خبر داد و افزود: به عنوان مثال در روز ششم آمار مسافران ورودی به استان از 53 هزار به 87 هزار نفر افزایش یافت.

اشدودان در ادامه با اشاره به قرار گرفتن بخشی از صنایع دستی استان در عمارت خانه حبیبی شهر سنندج به عنوان یکی از مراکز گردشگری گفت: هدف از این کار مقدمه چینی برای برگزاری هفته صنایع دستی خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: مرداد ماه سال‌جاری طی مراسمی به صورت رسمی، عمارت حبیبی شهر سنندج به عنوان خانه و موزه صنایع دستی کردستان معرفی و افتتاح خواهد شد.
انتهای پیام/79012/ک20
برچسب ها:
آخرین اخبار