امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۵:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71883
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۳
تعداد بازدید: 60
محرم ملایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین در خصوص اقدامات، برنامه‌ها و وظایف حوزه متبوع خود اظهار کرد: سال گذشته 53 هزار و 148 نفر برای ...

محرم ملایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین در خصوص اقدامات، برنامه‌ها و وظایف حوزه متبوع خود اظهار کرد: سال گذشته 53 هزار و 148 نفر برای شرکت در نهضت ملی حفظ قرآن کریم در سامانه ثبت نام کردند.

وی با بیان اینکه این طرح برای دانش‌آموزان و فرهنگیان اجرایی می‌شود، افزود: سهمیه استان قزوین در این طرح به صورت 16 درصد دانش‌آموز و چهار درصد فرهنگیان است که در این استان شرکت 21 درصد از دانش‌آموزان و 23 درصد از فرهنگیان استان قزوین محقق شده است.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش قزوین ادامه داد: این طرح دو سال متوالی در استان قزوین در مراحل آموزشگاهی، منطقه و استانی برگزار شده و شرکت کنندگان گواهینامه پایانی خود را دریافت کرده‌اند.

ملایی تصریح کرد: در سال تحصیلی 91-90 نیز تعداد 47 هزار و 728 نفر از دانش‌آموزان و فرهنگیان استان قزوین برای شرکت در نهضت ملی حفظ قرآن کریم در سامانه ثبت نام کردند.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش قزوین خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی برای فعالیت مدارس قرانی و مدارس برنامه‌ای، برگزاری جلسات تفسیر ویژه فرهنگیان در دو بخش کارکنان ادارات آموزش و پرورش استان و کارکنان مدارس، برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزی و مسابقات قرآن فرهنگیان از اقداماتی است که در حوزه کارشناسی قرآن به اجرا در می‌آید.

وی همچنین برگزاری دوره‌های تلاوت و ختم قرآن کریم، کرسی‌های تلاوت و محافل انس با قرآن، طرح نغمه‌های نورانی در مدارس و شرکت دانش آموزان در مسابقات درس‌هایی از قرآن کریم را بخش دیگری از اقدامات این بخش در آموزش و پرورش استان قزوین برشمرد.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش قزوین اضافه کرد: اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش قزوین بر اساس وظایف تعریف شده، همه ساله برنامه‌هایی را به منظور اشاعه و گسترش فرهنگ دینی و اسلامی در میان دانش‌ آموزان و فرهنگیان برنامه‌ریزی و برای اجرای آن تلاش می‌کند که فعالیت‌های یاد شده تنها بخشی از آن است.

ملایی بیان کرد: این اداره در طول سال تحصیلی علاوه بر بخش عمومی، برنامه‌های خود را در سه بخش؛ کارشناسی قرآن، کارشناسی نماز و کارشناسی عترت به اجرا در می‌آورد.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش قزوین یادآور شد: در بخش عمومی که شامل ارزیابی ستاد اقامه نماز استان از دستگاه‌ها، ارزیابی وزارت آموزش و پرورش از فعالیت‌های قرآن، عترت و نماز ادارات کل آموزش و پرورش و رتبه‌بندی استان در مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز می‌شود، قزوین توانسته است رتبه‌های خوبی را به خود اختصاص دهد.

وی عنوان کرد: آموزش و پرورش استان قزوین که در سال گذشته رتبه هفدهم را در مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز دارا بود، در سال جاری با شش پله صعود توانست به رتبه یازدهم این مسابقات در کشور دست یابد.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش قزوین تصریح کرد: همچنین این اداره کل تابستان 92 سی و یکمین دوره مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزی را به اجرا درآورد و به همین دلیل مسئولان اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی که تابستان سال جاری میزبان این مسابقات هستند، به منظور تبادل تجربیات در زمینه برگزاری مسابقات، مدتی پیش به قزوین سفر کردند.

انتهای پیام/77011/ع30/پو3002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها