امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71899
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۴
تعداد بازدید: 34
مرتضی رحمانی‌موحد در حاشیه بازدید از محور مواصلاتی هراز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمل در پاسخ ...

مرتضی رحمانی‌موحد در حاشیه بازدید از محور مواصلاتی هراز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آمل در پاسخ به سئوالی مبنی بر وضعیت اقامت گردشگران و مسافران نوروزی در سال جاری اظهار داشت: عموما تغییری که امسال نسبت به سال‌های گذشته در بحث اعمال وضعیت سفرها داشتیم این است که پایه آماری‌مان براساس اقامت نفر شب شد.

وی بیان داشت: از 29 اسفند ماه 92 تا 6 فروردین 93 اقامت نفر شب 24 میلیون و 300 هزار نفر را در کل کشور به ثبت رسیده که این آمارها شامل همه واحدهای اقامتی از جمله هتل‌ها مهمانپذیرها، کمپینگ‌ها، اسکان مدارس، مهمان‌سراهای دولتی و غیره است.

رحمانی، موحد در مقایسه تعداد مسافران نوروزی 92 نسبت به سال گذشته یادآور شد: باید توجه داشته باشیم که ما با یک آمار پنهانی از سفرها نیز روبرو هستیم که قابل بررسی آماری نیست.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور تصریح کرد: در این آمار پنهان کسانی گنجانده شده‌اند که به منازل اقوام، بستگان و آشنایان می‌روند و همچنین افرادی که خود دارای اماکن ملکی هستند که این‌ها قابل ثبت نیست که شامل افرادی می‌شود که در استان‌هایی نظیر گیلان، گلستان، مازندران، اصفهان، خراسان و دیگر استان‌ها دارای ویلا، منزل و استراحتگاه هستند که اگر این آمار به آمار رسمی اضافه شود بیش از این تعداد را شامل می‌شود.

رحمانی‌موحد در مقایسه تعداد سفر نوروزی امسال نسبت به سال گذشته گفت: تا پایان روز ششم فروردین 93 تعداد 24 میلیون و 300 هزار نفرشب اقامت در سطح کشور ثبت شد که ممکن است یک نفر چند شب در کل این دوره در یک جا اقامت کرده باشد.
انتهای پیام/86012/ذ20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها