امروز : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 21
۱۶:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71924
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری دولتی مغرب، اداره کل امنیت ملی مغرب در بیانیه ای اعلام کرد: درگیری بعد از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری دولتی مغرب، اداره کل امنیت ملی مغرب در بیانیه ای اعلام کرد: درگیری بعد از آن روی داد که گروهی از دانشجویان اهل شهر زاکوره درصدد برگزاری تظاهرات درخارج از دانشکده ادبیات شهر اکادیر بودند که نیروهای امنیت عموی (پلیس) برای محافظت از امنیت شهروندان و دارایی های آنها در چارچوب احترام کامل به قانون و بدون بکارگیری هرگونه خشونتی جلوی آنها را گرفت.

این بیانیه افزود: دانشجویان به سمت نیروهای پلیس سنگ پرتاب کردند و به تخریب دارایی های عمومی و خصوصی پرداختند که 21 نفر از آنها به خاطر دست داشتن در اقدام خشونت آمیز علیه نیروهای پلیس و تخریب دارایی ها بازداشت شدند.

درهمین حال، یک منبع اطلاع رسانی در تماس تلفنی با خبرگزاری فرانسه گفت: دانشجویان اهل زاکوره داخل دانشگاه تجمع اعتراض آمیزی را در همبستگی با یک قبیله که خانه های آنها را مسئولان ویران کردند، برگزار کردند و سپس تلاش کردند که در خارج از محوطه دانشگاه راهپیمایی کنند.

وی افزود: اما نیروهای امنیتی از زور استفاده کرده و جلوی دانشجویان را برای خروج از دانشگاه گرفتند که این امر به وقوع درگیری و پرتاب سنگ منجر شد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها