امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71929
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در رأس یک هیئت بلند پایه برای شرکت ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در رأس یک هیئت بلند پایه برای شرکت در جشن جهانی نوروز وارد کابل شد و مورد استقبال محمدکریم خلیلی معاون دوم کرزی قرار گرفت.

وی صبح امروز پیش از عزیمت به افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه اساس و هدف این سفر شرکت در جشن جهانی نوروز با حضور سران و مقامات هشت کشور منطقه است، گفت: امسال این جشن که برای احیای سنت دیرینه و مورد احترام نوروز برگزار می‌شود، در کابل خواهد بود.

روحانی در ادامه گفت: در این سفر علاوه بر شرکت در جشن جهانی نوروز یک ملاقات 3 جانبه بین سران ایران، افغانستان و تاجیکستان به عنوان کشورهای فارسی زبان برگزار می‌شود که در آن مسائل فرهنگی، اقتصادی و سیاسی مربوطه مورد بحث قرار می‌گیرد.

رئیس جمهور افزود: همچنین یک نشست چهارجانبه با حضور رؤسای جمهوری ایران، افغانستان، تاجیکستان و پاکستان برگزار خواهد شد.

از صبح امروز شهر کابل حال و هوای دیگری به خود گرفته و گروه‌های مختلف با قومیت‌های متفاوت برای برگزاری جشن جهانی نوروز در کاخ ریاست جمهوری افغانستان گرد هم جمع شده و با انجام بازی‌های محلی جشن نوروز را آغاز کرده‌اند.

پیش از این قرار بود جشن جهانی نوروز در منطقه زیبا و تاریخی «پغمان» در نزدیکی کابل برگزار شود اما به دلایل امنیتی و آماده نشدن این مکان، این جشن در کاخ ریاست جمهوری افغانستان برگزار می‌شود.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها