امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71930
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۵
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا از مصر خواست تا احکام اعدام صادره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا از مصر خواست تا احکام اعدام صادره علیه 529 نفر از طرفداران اخوان و محمد مرسی رئیس جمهور معزول وابسته به این گروه را لغو کند.

وی گفت: این احکام اعدام پیامی منفی به جهان می فرستد.

جان کری گفت: من از این تصمیم ناگهانی و بی سابقه یک دادگاه مصر برای اعدام 529 شهروند بعد از محاکمه ای سریع مضطربم و این امر منطق را به چالش می طلبد.

دادگاه مصر اخیرا 529 نفر از اعضای گروه اخوان المسلمین را به اعدام محکوم کرد که از جمله بارزترین آنها، محمد بدیع رهبر اخوان و سعد الکتاتنی رئیس سابق پارلمان هستند.

کشور مصر از زمان اقدام ارتش در عزل محمد مرسی رئیس جمهور عضو گروه اخوان المسلمین در چند ماه پیش و روی کار آمدن دولت نظامیان شاهد اعتراضات شدید و درگیری بین نیروهای امنیتی و طرفداران مرسی و اخوان است.

در این اعتراضات ها شمار زیادی از طرفداران اخوان کشته یا زخمی شده اند و دولت نیز گروه اخوان را یک گروه تروریستی اعلام کرده است.

طرفداران اخوان خواهان بازگشت مرسی به قدرت هستند و عزل او را کودتای نظامیان می دانند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها