امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۱۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71937
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "میخائیل بوگدانوف" معاون وزیر خارجه و نماینده ویژه رئیس‌جمهوری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "میخائیل بوگدانوف" معاون وزیر خارجه و نماینده ویژه رئیس‌جمهوری روسیه در امور خاورمیانه اعلام کرد که ائتلاف ملی مخالفان و نیروهای به اصطلاح انقلابی سوریه به این مسئله اعتراف کرده‌اند که منافع همه مردم این کشور و حتی همه مخالفان سوری را دنبال نمی‌کنند.

بوگدانوف که برای شرکت در نشست سران کشورهای عضو اتحادیه عرب در کویت به این کشور سفر کرده بود، روز چهارشنبه در پایان این اجلاس در گفت‌وگویی اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری با اشاره به این مطلب یادآور شد که  بین کشورهای عربی در رابطه با اوضاع سوریه وحدت نظر وجود ندارد و عدم اختصاص کرسی سوریه به مخالفان، گویای این واقعیت است.

این دیپلمات بلندپایه روس تاکید کرد: احمد الجربا و همقطارانش به این مسئله اعتراف کردند که حتی نماینده همه گروه‌های مخالف در سوریه نیستند، چه برسد به مردم سوریه. ضمن اینکه نیروهای بانفوذی مانند کمیته هماهنگ کننده ملی و مخالفان داخلی در سوریه هستند که با ائتلاف ملی مخالفان در بسیاری از مسائل هم عقیده نبوده و اهداف کاملا متفاوتی را دنبال می‌کنند.

نماینده ویژه ولادیمیر پوتین در مسائل خاورمیانه یادآور شد: بدین ترتیب باز هم کرسی کشور سوریه در اتحادیه عرب خالی ماند و پرچم ملی این کشور بر سر میز قرار داشت. این بدان معناست که کشورهای عربی در خصوص بسیاری از مسائل مربوط به سوریه همچنان با یکدیگر اختلاف نظر دارند. 

بوگدانوف با اشاره به اختلافات اخیر بین کشورهای عضو شورای همکاری‌های خلیج فارس (فراخواندن سفرای عربستان، بحرین و امارات از قطر) تاکید کرد که این مسئله هم بر جو حاکم بر نشست سران  و مسلما بر تصمیمات نهایی اتخاذ شده در آن تاثیر گذاشته است.

هدف اصلی سفر معاون وزیر خارجه روسیه به کویا شرکت در نشست سران اتحادیه عرب بود. وی در این رابطه گفت: روسیه تنها کشور غیرعرب دعوت شده به این اجلاس بود و این مسئله اهمیت نقش روسیه در مسائل منطقه را نشان می‌دهد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها