امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۴:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7194
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 97
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از پرس‌تی‌‌وی، پس از موفقیت نخستین نمایشگاه «ساخت ایران» در لبنان در سال گذشته، دومین نمایشگاه ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از پرس‌تی‌‌وی، پس از موفقیت نخستین نمایشگاه «ساخت ایران» در لبنان در سال گذشته، دومین نمایشگاه محصولات ایرانی در بیروت به منظور توسعه روابط اقتصادی دوجانبه میان ایران و لبنان در پایتخت لبنان گشایش یافته است.
بر اساس این گزارش، دومین نمایشگاه «ساخت ایران» به همت سفارت ایران در لبنان و وزارت اقتصاد و تجارت لبنان از چهارشنبه هفته گذشته آغاز شده است و تا پایان امروز ادامه خواهد داشت.
حدود 70 شرکت ایرانی، آخرین محصولات خود مانند فرش، صنایع‌دستی، محصولات غذایی و محصولات جدید در زمینه تکنولوژی جدید، محصولات صنعتی و پزشکی را به نمایش گذاشته‌اند.
نیکولاس نحاس وزیر اقتصاد و بازرگانی لبنان در بازدید از این نمایشگاه به همراه تعداد زیادی از نمایندگان مجلس لبنان، دیپلمات‌های خارجی و فعالان اقتصادی و صنعتی این کشور، از بخش خصوصی لبنان در مبادلات تجاری‌شان با ایران اعلام حمایت کرد.
وی تاکید کرد: ما می‌خواهیم این اتفاق، اتفاقی موفق باشد.
غضنفر رکن‌آبادی سفیر ایران در لبنان با اشاره به مشارکت زیاد تجار لبنان در نخستین نمایشگاه در سال گذشته خاطرنشان کرد: طی 5 روز، بیش از 30 هزار تاجر لبنانی از شرکت‌های تجاری و اقتصادی مختلف در لبنان از این نمایشگاه بازدید کردند.
وی افزود: ما راه‌های تقویت روابط تجاری و اقتصادی 2 کشور را گشوده‌ایم و این نمایشگاه سال نیز برگزار خواهد شد.
به نوشته این گزارش، برخی از بازدیدکنندگان برای خرید کالایی خاص و برخی دیگر نیز برای آشنایی بیشتر با فرهنگ ایران به این نمایشگاه آمده‌اند. این نمایشگاه با استقبال خوب بازدیدکنندگان لبنانی و گردشگران خارجی مواجه و به ابزاری برای گسترش فرهنگ ایرانی در خارج از کشور تبدیل شده است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار