امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71940
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، مقامات آمریکایی از حضور جنگجویان القاعده در سوریه ابراز نگرانی‌ ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، مقامات آمریکایی از حضور جنگجویان القاعده در سوریه ابراز نگرانی‌ کرده‌اند.

بر اساس این گزارش بیشتر شبه نظامیان القاعده که تعداد آنها در حال افزایش است در مناطق قبایلی پاکستان آموزش دیده و به سوریه اعزام شده‌اند.

رسانه‌‌های آمریکایی با انتشار خبرهای متعددی از حضور القاعده پاکستانی در سوریه عنوان می‌کنند: در آینده شبه‌نظامیان پاکستانی از سوریه به عنوان پایگاهی برای حمله به اروپا و آمریکا استفاده خواهند کرد.

بر اساس این گزارش‌ها با توجه به اینکه ظرف 10 سال گذشته مقر شبه‌نظامیان در مناطق قبایلی پاکستان هدف حمله پهپادهای آمریکایی قرار گرفته، اما شبه نظامیانی که در این مناطق حضور دارند هنوز هم به خوبی می‌توانند از سلاح‌های سبک استفاده کرده و با تولید بمب دست‌ساز و تحت تأثیر قرار گرفتن تبلیغات مذهبی به جنگ چریکی ادامه دهند.

این گزارش می‌افزاید: سوریه مکان مناسبی برای فعالیت شبه نظامیان پاکستانی است زیرا این کشور از افغانستان و پاکستان دور است و آنها از حمله پهپادها نیز در امان هستند علاوه بر آن سوریه از ظرفیت خوبی برای جذب و آموزش نیروهای جدید برخودار است که می‌توانند در مرزهای سوریه و عراق مستقر شوند.

سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) در گزارشی اعلام کرد: رهبران ارشد القاعده از جمله ایمن الظواهری در پاکستان حضور دارند که با تشکیل گروه‌های منظم خود را برای یک جنگ طولانی مدت با آمریکا آماده می‌کنند و از سوریه به عنوان پایگاه اصلی خود استفاده خواهند کرد.

بر اساس این گزارش آینده سوریه مانند افغانستان است با این تفاوت که دیپلماسی آمریکا در این کشور شکست خورده و سران کاخ سفید نمی‌توانند اوضاع سوریه را کنترل کنند.

گزارش دیگری نشان می‌دهد که اوباما و متحدانش به شدت در زمینه اوضاع سوریه تحت فشار هستند.

آمار دقیقی از تعداد جنگجویان القاعده پاکستانی در سوریه وجود ندارد اما این موضوع قطعی است که شبه نظامیان مورد نظر قبل از این در افغانستان و پاکستان علیه آمریکا جنگیده‌اند و توانایی ادامه یک جنگ طولانی مدت با آنان را دارند.

به گزارش سازمان سیا، تعداد زیادی از جنگجویان پاکستانی، افغانی، لیبیایی و عراقی در مراسم خاکسپاری یکی از رهبران شبه نظامی دیده شده‌اند که نشان‌دهنده انسجام دوباره این جنگجویان برای آغاز یک جنگ دیگر در سوریه است.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها