امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۴:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71956
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرنگار فارس در هرات، مراسم نکوداشت محمدکاظم کاظمی شاعر و پژوهشگر صاحب نام افغانستان با حضور شخصیت‌های ادبی، فرهنگی و علمی شهر هرات روز ...

به گزارش خبرنگار فارس در هرات، مراسم نکوداشت محمدکاظم کاظمی شاعر و پژوهشگر صاحب نام افغانستان با حضور شخصیت‌های ادبی، فرهنگی و علمی شهر هرات روز گذشته در محل انجمن ادبی این شهر برگزار شد.

در این مراسم «ولی شاه بهره» رئیس انجمن ادبی هرات ضمن خیر مقدم به محمد کاظم کاظمی به خاطر حضور در زادگاهش به برخی از توانمندی‌های علمی و ادبی وی اشاره و او را از شاعران و پژوهشگران نامدار زبان و ادبیات فارسی، در قرن حاضر دانست که در همه حوزه‌ها، مایه افتخار فارسی‌زبانان است.
«محمد داوود منیر» نویسنده و منتقد ادبی و از اعضای انجمن ادبی هرات نیز در سخنانی آثار ادبی محمد کاظم کاظمی را مورد تحلیل و بررسی قرار داد و شهرت ادبی این عضو فرهنگستان زبان و ادبی فارسی را در ایران، تاجیکستان و افغانستان مایه مسرت همگان خواند.

در ادامه این مراسم، محمد کاظمی کاظمی ضمن اظهار خشنودی از حضور در زادگاهش از اعضای انجمن ادبی به خاطر برگزاری این همایش ادبی تقدیر و تشکر کرد و در ادامه به خواندن برخی از سروده‌های جدید خود پرداخت که مورد استقبال شرکت کنندگان در مراسم قرار گرفت.

«زینت بیات» همسر محمدکاظم کاظمی نیز ضمن قرائت اشعار خود، از حضور خود در شهر هرات اظهار خوشحالی و از برگزارکنندگان این مراسم نیز تقدیر و تشکر کرد.
در این مراسم «نیلوفر نیکسیر»، «راشد رامز»، «وحید وحیدی»، «مژگان فرامنش»، «فهیم الکوزی»، «خالدقادری»، «غلام حیدر قدسی»، «یکتا احمدی»، «محمد حبیبی»، «ترنم سعیدی»، «مصطفی صمدی»، «جاوید نبی زاده»، «روح الامین امینی»، «ظهیرحیدر زاده»، «خلیل احمد نبی زاده»، «علی نظری»، «حسین یوسفی» و «فروزان امیری» اشعار خود را با حضور محمد کاظم کاظمی قرائت کردند.

همچنین مراسم دیگری روز گذشته در محل «کانون جوانان انجمن ادبی هرات» برگزار شد که برخی از آثار شاعران و نویسندگان جوان هرات با حضور محمد کاظم کاظمی مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها