امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71985
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۸
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، سخن از آنچه «نبرد جنوب» نامیده شده و فعال کردن جبهه جنوب برای تبدیل آن به ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، سخن از آنچه «نبرد جنوب» نامیده شده و فعال کردن جبهه جنوب برای تبدیل آن به منطقه‌ای امن برای گروه‌های مسلح تروریستی و کانون عملیات‌های آنها برای ضربه زدن به نظام سوریه و فراهم کردن زمینه رسیدن به دمشق، پایتخت این کشور به درازا کشیده شده است.

ابتدا محموله‌های سلاح و تجهیزات نظامی بود که از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و کشورهای توطئه کننده غربی به «امان»، پایتخت اردن می‌رسید. کارشناسان نظامی بیگانه و اردنی پایگاه‌ها و اردوگاه‌های نظامی آموزش تروریست‌ها را راه اندازی کردند. ساختار آنچه «ارتش آزاد» خوانده می‌شد، تغییر کرد، «سلیم ادریس» از ستاد فرماندهی ارتش آزاد برکنار و به جای وی «عبد الإله بشیر النعیمی» به جای وی منصوب شد.

عملا تحرکات گروه‌های تروریستی در جنوب با آغاز نبرد «فجر بهار» آغاز شد تا پس از آن تحرکات گروه‌های تروریستی در جبهه جولان از سوی ارتش رژیم صهیونیستی آغاز شد که در این زمان خود را در خدمت گروه‌های تروریستی قرار بود. زخمی‌ها و مجروحان گروه‌های تروریستی به بیمارستان‌های سرزمین‌های اشغالی برای درمان و مداوا منتقل شدند و ملاقات «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر اسرائیل از آنها پیام رسایی فراتر از حمایت از تروریست‌ها بود.

پس از آن گروه‌های تروریستی در قالب هزاران نفر حمله به زندان مرکزی «درعا» در شهر درعا را تدارک دیدند و طی آن صدها زندان و بازداشتی را آزاد کردند تا پس از آن تجاوزهای سه گانه اسرائیل به پایگاه‌ها و مواضع ارتش سوریه صورت گیرد.

این تحرکات برای آزمودن ارتش سوریه و فهم آخرین وضعیت آن بود. یافته‌ها تاکید داشت که ارتش همچنان قدرتمند و منسجم است و جبهه جنوبی آنگونه اشاعه داده می‌شد، ضعیف نبود و دلیل این مدعا بعدها و پس از آزاد سازی «یبرود» و «الزاره» و «الحصن» به اثبات رسید و ارتش سوریه نشان داد که هیچ‌گاه نمی‌تواند، نسبت به جبهه جنوبی آن هم به دلیل نزدیکی آن به دشمن صهیونیستی بی‌تفاوت باشد.

سرکردگان گروه‌های تروریستی از جمله سرهنگ فراری «احمد فهد النعیمی»، فرمانده کمیته موسوم به «شورای نظامی انقلابی درعا» به شکست‌های خود در منطقه جنوبی طی نامه‌هایی که برای ریاست ستاد ارتش آزاد نوشته بود، اعتراف و در آن از فروپاشی روحیه و معنویات عناصر مسلح و گروه‌های تروریستی شکایت کرده و درخواست کمک‌های مالی و نظامی برای بالا بردن روحیه و بهبود وضعیت روانی و روحی گروه‌های مسلح شده بود.

 

 

النعیمی در نامه‌اش بر آمادگی و مجهز بودن ارتش سوریه در جنوب سوریه تاکید کرده و گفته بود، ارتش سوریه در این اواخر تاکتیک‌های جدیدی را در حفر تونل‌ها و تامین امنیت راه‌ها و جمع آوری اطلاعات امنیتی اتخاذ کرده و این نشان می‌دهد که فرماندهان ارتش سوریه از برنامه‌های که برای آنها در این جبهه ریخته شده، آگاه بوده‌اند.

اعتماد به نفس و قدرت ارتش سوریه دشمن را در جبهه جنوبی به وحشت انداخت. این موضوعی بود که پیشتر از همه النعیمی به آن اعتراف کرده بود، به همین دلیل فروپاشی سریع گروه‌های تروریستی در یبرود و الحصن و الزاره امری قابل پیش بینی بود.

آنچه امروز در جبهه شمالی سوریه رخ می‌دهد، را نباید چیزی جز تلاش برای سرپوش نهادن بر شکست‌های گروه‌های تروریستی در القلمون و حمص و چشم پوشی کردن گروه‌های تروریستی از «جبهه جنوب» نیست، به همین دلیل باید آتش جبهه دیگری برافروخته می‌شد و در این بین «جبهه کسب» پای به میدان گذاشت.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها