امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۴:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71988
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۸
تعداد بازدید: 128
منابع محلی سوری در منطقه «دوما» در ریف دمشق، واقع در جنوب سوریه در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تصریح ...

منابع محلی سوری در منطقه «دوما» در ریف دمشق، واقع در جنوب سوریه در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تصریح کردند، عناصر وابسته به گروه تروریستی «گردان الاسلام» یکی از گروه‌های تروریستی مسلحی که در منطقه دوما فعالیت دارند، اهالی منطقه «حرستا» را وادار کرده‌اند تا میان گزینه ترک خانه و کاشانه خود و پیوستن به گروه‌های تروریستی منطقه یکی را انتخاب کنند.

این درحالی است که گزارش‌های به دست آمده تاکید می‌کند که اهالی منطقه مجبور به مشارکت در حفر تونل‌هایی زیر شهر دوما برای عملیاتی شده‌اند که بر آن نام «انفجار بزرگ» را گذاشته و قرار است، در مناطقی رخ دهد که ارتش سوریه بر آن تسلط دارد و شامل مناطق اداره مرکبات، العجمی و میدان ارتباطات و راهنمایی رانندگی می‌شود.

منابع محلی در این خصوص خاطر نشان می‌کنند، عناصر گردان الاسلام اهالی این مناطق را تهدید کرده‌اند، در صورت مصالحه و آشتی با نظام و ارتش سوریه با حملات آنها مواجه خواهند بود.

آنها می‌گویند که عناصر مسلح می‌خواهند که شهر حرستا نیز مانند دوما تسلط گروه‌های مسلح بر خود را بپذیرد و با گروه‌های مسلح همکاری کنند، اما اهالی حرستا ترجیح داده‌اند تا منطقه را ترک کنند، اما تروریست‌ها حتی اجازه خروج را هم به آنها نمی‌دهند.

تروریست‌های گردان الاسلام از شهر حرستا منطقه «ضاحیه الأسد» در دمشق را هدف قرار می‌دهند.

در این اواخر اهالی حرستا از طرف‌های مسئول درخواست کرده‌اند تا با باز کردن گذرگاهی برای آنها امکان خروج آنها از منطقه را فراهم کنند، تا از محاصره اعمال شده از سوی گردان الاسلام و تروریسم آنها نجات یابند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار