امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 71993
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۸
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مسابقات بین‌المللی قرآن کریم به میزبانی کشور کویت از تاریخ 13 ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس مسابقات بین‌المللی قرآن کریم به میزبانی کشور کویت از تاریخ 13 فروردین‌ماه 1392 با حضور نمایندگانی از کشور‌های مختلف جهان اسلام از جمله ایران در رشته‌های حفظ و تلاوت برگزار می‌شود.

این مسابقات تا سال گذشته با محدودیت سنی زیر 22 سال برگزار می‌شد اما از امسال رقابت‌ها بدون محدودیت سنی برگزار خواهد شد و «سید‌محمد کرمانی» و «حسن سلیمانی» از ایران در رشته‌های تلاوت و حفظ آن شرکت می‌کنند.

افزوده شدن چند رشته به مسابقات از دیگر نکات مسابقات کویت است که قابل توجه‌ترین رشته این رقابت‌ها رشته حفظ‌کل با تلاوت هفت‌گانه است که با عنوان مسابقات جایزه بزرگ امیر کویت برگزار می‌شود، البته ظاهراً هیچ یک از حافظان قرآن کشورمان آمادگی حضور در این مسابقات را ندارند که در نوع خود نکته قابل تأملی است.

جایزه نفر اول رشته حفظ کل با قرائت هفت‌گانه مبلغ 20 هزار دینار است.

سال گذشته «سید‌مصطفی حسینی» و «حسین مهدی‌زاده» به عنوان نمایندگان کشورمان در رشته‌های تلاوت و حفظ قرآن کریم به مسابقات کویت اعزام شدند و حسینی به مقام سوم این رقابت‌ها دست یافت، دو سال پیش هم «رضا گلشاهی» به مقام سوم مسابقات کویت در رشته تلاوت دست یافت.

انتهای پیام/ت
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها