امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۹:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72001
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۷
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس در حال حاضر متولی مهدهای کودک بر اساس مقررات سازمان بهزیستی کشور است و این سازمان باید بر نحوه آموزش در مهدها و همچنین ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس در حال حاضر متولی مهدهای کودک بر اساس مقررات سازمان بهزیستی کشور است و این سازمان باید بر نحوه آموزش در مهدها و همچنین شهریه‌های مهدهای کودک نظارت کند.

در حال حاضر 15 هزار مهد‌کودک در سراسر کشور فعالیت دارند به طوری که 48 هزار مربی در این مهدها مشغول فعالیت هستند.

بر اساس آمار 650 هزار کودک در مهدهای کودک نگهداری می‌شوند به طوری که از 15 هزار مهد‌کودک در سراسر کشور حدود 7 هزار و 500 مهدکودک در روستاها دایر است.

براساس برنامه سازمان بهزیستی کشور و معاونت رفاهی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی هر سال نیز اعتباری برای توزیع یک وعده غذای گرم در مهدهای کودک پیش بینی می‌شود.

سازمان بهزیستی کشور در سال گذشته تدوین کتب آموزشی برای مهدهای کودک را در دستور کار خود قرار داد و در نهایت 10 جلد کتاب ویژه کودکان و مربیان مهدهای کودک منتشر کرد.

به گفته محمد نفریه معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور این کتاب‌ها به همت متخصصان سازمان بهزیستی کشور و تیم تخصصی که شامل روانشناس، جامع‌شناس و کارشناسان علوم تربیتی حوزه‌های علمیه تهیه شده است.

وی تصریح کرد: آموزش‌های مفاهیم دینی با سبک و سیاق جدید به همراه مراسم انس با قرآن از جمله برنامه‌های سازمان بهزیستی کشور در سال جاری خواهد بود.

اما اگر از بحث آموزش در مهدهای کودک بگذریم، موضوع دیگری که در سال‌های اخیر مورد اعتراض خانواده‌ها قرار گرفته است، افزایش خود سرانه شهریه مهدهای کودک توسط برخی از موسسان مهدهای کودک است.

افزایش خود سرانه شهریه مهدهای کودک تنها به امسال بر نمی‌گردد، چرا که در سال‌های گذشته نیز خانواده‌ها شاهد این موضوع بوده‌اند.

به گزارش فارس تخلف برخی از مهدهای کودک در خصوص افزایش خود سرانه و بدون اجازه سازمان بهزیستی ، مورد اعتراض بهزیستی در این سال‌ها قرار گرفته است و مسئولان این سازمان بارها و بارها افزایش خود سرانه شهریه‌های غیر قانونی و تخلف عنوان کرده‌اند.

محمد نفریه، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس در پاسخ به این پرسش که چرا برخی از مهدهای کودک ابتدای هر سال شهریه‌های خود را افزایش می‌دهند، گفت: به هیچ وچه این کار قانونی نیست و سازمان بهزیستی کشور با مهدهای متخلف برخورد خواهد کرد.

وی تصریح کرد: سازمان بهزیستی کشور هر ساله در شهریور ماه با برگزاری جلسه 3 جانبه از ( سازمان حمایت از مصرف کنندگان، نمایندگان مهدهای کودک و مسئولان بهزیستی) شهریه‌ها را تعیین می‌کند.

نفریه بیان داشت: افزایش شهریه‌ مهدهای کودک هر ساله در مهرماه انجام می‌شود و هیچ مهدکودکی قبل از آن اجازه افزایش شهریه‌ها را ندارد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در خصوص رقم افزایش شهریه مهدهای کودک در سال جاری تأکید کرد: هنوز نمی‌توان در این خصوص اظهار نظر کرد و باید منتظر جلسات آتی باشیم.

وی ادامه داد: چنانچه خانواده‌ با مشکلاتی در خصوص افزایش شهریه در مهدهای کودک روبرو هستند می‌توانند با شماره پیامک 30008530نام مهدکودک را به بازرسان بهزیستی اطلاع دهند.

به گزارش فارس در حالی برخی از مهدهای کودک در روزهای گذشته اقدام به افزایش شهریه‌های مهدهای کودک کرده‌اند که تعدادی از خانواده‌ها به این موضوع اعتراض داشته و خواستار توضیحات موسسان مهدهای کودک در این خصوص شده‌اند که آنها در پاسخ به اعتراض خانواده‌ها تنها به این نکته که به دلیل تورم شهریه‌های خود را افزایش داده‌اند، اکتفا نموده‌اند.

در همین رابطه تعدادی از خانواده‌ها طی تماسی با خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ضمن گلایه از عدم نظارت برمهدهای کودک،خواستار رسیدگی به مشکلات به وجود آمده شده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها