امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۵:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72013
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۷
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سازمان تأمین اجتماعی 38 میلیون نفر و حدود نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش خود قرار داده است و سرمایه‌های خود را از طریق ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سازمان تأمین اجتماعی 38 میلیون نفر و حدود نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش خود قرار داده است و سرمایه‌های خود را از طریق حق بیمه‌هایی که از بیمه‌شدگان دریافت می‌کند و با داشتن شرکت‌های سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی«شستا» بعنوان پولدارترین سازمان بیمه‌ای کشور محسوب می‌شود.

پس از باز شدن پای بابک زنجانی در سازمان تأمین اجتماعی و واگذاری شرکت‌های این سازمان به وی و پرداخت 3.5 میلیارد یورو از دارایی‌های این سازمان در قالب چک به میلیاردر معروف در 18 اردیبهشت سال گذشته طرح مجلس مبنی بر تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی با 116 رأی موافق به تصویب رسید و کمیته‌ای برای اجرای تحقیق و تفحص با ریاست علیرضا محجوب، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تشکیل شد.

در آغاز به کار این کمیته در بخش‌های درمانی، بیمه‌ای و اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی و با تغییر دولت، سید تقی نوربخش بعنوان مدیرعامل جدید سازمان تأمین اجتماعی معرفی شد و همکاری لازم را با این کمیته برای مشخص شدن زوایای مختلف تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی داشت.

مفقود شدن 20 هزار صفحه مدارک

علیرضا محجوب رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی در 23 شهریور در نشست خبری خود از مفقود شدن 20 هزار صفحه مدارک و پرونده‌های تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی خبر داد و در این زمینه به مسئولان اصلی این موضوع هشدار داد که هرچه سریعتر پرونده‌های مفقوده مجلس را تحویل دهند.

نهایتا در 13 آذر گزارش تحقیق و تفحص از تأمین اجتماعی در صحن علنی مجلس خوانده شد. در بخشی از گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی آمده است: مبالغی شامل 500 میلیون ریال کارت هدیه به رحیمی، یک میلیارد ریال به عباسی و شیخ‌الاسلامی، 500 میلیون ریال کارت هدیه به سرپرست وقت وزارت تعاون، یکصد میلیون ریال بن فروشگاه رفاه به مدیرعامل خبرگزاری موج و یکصد میلیون ریال کارت هدیه به مدیرعامل وقت ایرنا تحویل شده است.

پیگیری قضایی شیخ‌الاسلامی

پس از انتشار گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی عبدالرضا شیخ الاسلامی وزیر اسبق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آن بخش از گزارش تحقیق و تفحص مجلس از تأمین اجتماعی که درباره اینجانب مطرح شده است، بی‌پایه و غیرمنصفانه است و بنده پیگیری قضایی را حق خود می‌دانم و اتهامات واردشده را پیگیری خواهم کرد.

خانه 107 متری سهم عضو هیئت تحقیق و تفحص

بر این اساس اسنادی منتشر شد که نشان می داد یکی از اعضای هیئت تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی  از سازمان تأمین اجتماعی با دریافت یک باب خانه 107 متری در خیابان شهرآرا سهم خود را از این سازمان دریافت کرده است.

پس از انتشار اسناد مختلف و نتیجه تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی پرونده آن به مراجع قضایی ارسال شد و بازرسان سازمان بازرسی کل کشور نیز برای اعلام نتیجه نهایی در سازمان تأمین اجتماعی مستقر شدند همچنان 38 میلیون نفر در انتظار حکم دستگاه قضایی برای متخلفان هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها