امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۹:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7204
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 148
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، شارلتون موریثی رئیس پلیس کنیا اعلام کرد: در حمله افراد مسلح به پاسگاه پلیس در شهر مندیرا کنیا منطقه ناامن ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، شارلتون موریثی رئیس پلیس کنیا اعلام کرد: در حمله افراد مسلح به پاسگاه پلیس در شهر مندیرا کنیا منطقه ناامن واقع در نزدیک مرز این کشور با سومالی و اتیوپی یک نیروی پلیس کشته و چند نیروی دیگر زخمی شدند.

یک نیروی پلیس پاسگاه مورد حمله گفت: شبه نظامیان با ورود به پاسگاه نیروهای پلیس را به رگبار بستند که به کشته شدن یکی از همکارانمان و زخمی شدن چهار تن دیگر منجر شد که حال همگی وخیم است.

هیچ طرفی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

مناطق مرزی مندیرا، وجیر و گریسا غالبا هدف حملات علیه نیروهای پلیس، هتل‌ها و رستوران‌ها قرار می‌گیرد و مقامات کنیا آن را به عناصر گروه شورشی الشباب سومالی نسبت می‌دهند.

ارتش کنیا از اکتبر سال 2011 با اعزام نیرو به سومالی به این کشور در مقابله با شورشیان الشباب کمک می کند و الشباب کنیا را به حملات انتقام جویانه تهدید کرده است.

حمله به پاسگاه پلیس مندیرا تنها ساعتی پس از اعلام استقرار نظامیان ارتش در این منطقه و دیگر مناطق هم مرز با اتیوپی و سومالی صورت گرفت.

در درگیری‌های شدید اخیر در رهامو در 75 کیلومتری غرب مندیرا هشت تن کشته شدند.

پلیس و دولت کنیا می‌گویند که شبه نظامیانی از خاک اتیوپی ممکن است از طریق عبور از مرز وارد خاک کنیا شوند و دست به اقدامات خرابکارانه بزنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار