امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7205
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۰
تعداد بازدید: 73
عباس پاپی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اعلام این خبر اظهار داشت: متوسط قیمت جهانی گندم 1100 تا ...

عباس پاپی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اعلام این خبر اظهار داشت: متوسط قیمت جهانی گندم 1100 تا 1200 تومان است و باید از کشاورزان داخلی هم به همین قیمت خریداری شود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: قیمت هر تن گندم جهانی 370 دلار است که واردات آن با هزینه‌های جاری 400 دلار برای کشور تمام می‌شود و با لحاظ کردن دلار 2450 تومانی که در بودجه کشور پیش‌بینی شده است هر کیلوگرم گندم وارداتی 1100 تا 1200 تومان تمام می‌شود.

وی ادامه داد: واردات گندم از کشورهای دیگر موجب از دست رفتن امنیت غذایی می‌شود، هر کیلوگرم گندمی که از کشورهای دیگر خریداری می‌شود به همان اندازه وابستگی کشور را به خارجی‌ها بیشتر می‌کند. امنیت غذایی آسیب می‌بیند و اگر همه اینها را به دلار محاسبه کنیم خسارات واردات هزاران دلار خواهد شد.

پاپی‌زاده افزود: در حالی که گندم را به قیمت کیلویی 1200 تومان از کشورهای دیگر وارد می‌کنیم اما از کشاورز داخل به قیمت پایین می‌خرند به طوری که سال گذشته گندم خریداری شده از کشاورز به قیمت 420 تومان و امسال با اعتراضات زیاد به 720 تومان رسیده است.

وی ادامه داد: اینگونه خرید به قیمت پایین بی‌عدالتی برای کشاورز داخل است و در واقع از بین رفتن توان کشاورز داخل و تقویت کشاورزان خارجی است.

پاپی‌زاده خاطرنشان کرد: خرید به نرخ پایین از کشاورز داخلی و واردات به قیمت بالا در واقع پرداخت سوبسید از جیب ملت ایران به کشاورز خارجی است و در این عرصه رقابت ناعادلانه سمت کشاورز خارجی را گرفتن است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: در این رقابت ناعادلانه همواره کشاورز داخلی ضرر می‌بیند و کشاورز خارجی روز به روز تقویت می‌شود.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها