امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72056
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۱
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، مرتضی عربی پیش از ظهر امروز در بازدید از آثار تاریخی بیرجند اظهار کرد: موزه علوم و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، مرتضی عربی پیش از ظهر امروز در بازدید از آثار تاریخی بیرجند اظهار کرد: موزه علوم و تاریخ طبیعی با هدف آشنایی پژوهشگران و محققان با گونه‌های جانوری در سه بخش اصلی پرندگان، پستانداران و فسیل تشکیل شده است.

وی ادامه داد: در این بخش‌ها پرندگانی همچون دال، بحری، لیل، کبک و تیهو و حیواناتی از قبیل گربه، روباه، قوچ و فسیل‌هایی از منحصر به فردترین فسیل‌های موجود در دنیا به نمایش گذاشته شده است.

موزه وقف میراث جاودان

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با اشاره به موزه وقف میراث جاودان گفت: موزه وقف با عنوان میراث جاودان در بنای تاریخی مدرسه شوکتیه بیرجند از دیگر موزه‌های استان خراسان جنوبی است.

وی اضافه کرد: سنت حسنه وقف در دوران قاجار بیش از پیش در میان مردم عادی، متمولین، رجال و امرای شهرستان بیرجند رواج داشته، به طوری که برخی افراد بخش اعظمی از ثروت، املاک و اموال خویش را وقف کرده‌اند.

موزه پهلوانی بیرجند

وی در معرفی موزه میراث پهلوانی بیرجند یادآور شد: موزه میراث پهلوانی بیرجند که در خیابان مطهری سه داخل زورخانه‌ قدیمی امیرعرب قرار گرفته است، با هدف آشنایی عموم با ورزش باستانی و آداب و سنن مربوط به این رشته دیرپا و مردمی دایر شده است.
انتهای پیام/2248/ب20
برچسب ها:
آخرین اخبار