امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۵:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72061
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۱
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، قرار گرفتن بشرویه در شاهراه عبور مسافران غرب کشور به سمت مشرق به ویژه مشهدالرضا(ع) ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، قرار گرفتن بشرویه در شاهراه عبور مسافران غرب کشور به سمت مشرق به ویژه مشهدالرضا(ع) سبب شده این شهرستان یکی از نقاط پربازدید خراسان جنوبی باشد.

ظرفیت‌های گردشگری بشرویه لزوم توجه و معرفی جاذبه‌های زیبا و طبیعی و آثار تاریخی آن را بیشتر از هر زمانی کرده است.

فرماندار بشرویه در بازدید از آثار تاریخی این شهر با اشاره به اقدامات مفید و مؤثری که در راستای حفظ و معرفی آثار باستانی و میراث فرهنگی شهرستان انجام شده است، اظهار داشت: در ایام عید نوروز 93 اقدامات لازم برای پذیرایی از مسافران نوروزی با رویکرد بومی و سنتی در حال انجام است.

مهدی‌نژاد از تلاش‌های اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بشرویه قدردانی کرد.

استقبال از گیاهان دارویی بشرویه

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بشرویه نیز تصریح کرد: بازارچه‌های صنایع دستی این شهرستان شامل سفره‌های هفت سین سنتی، عرضه نان‌ها و غذاهای محلی، گیاهان دارویی، فروش صنایع دستی و دیگر سوغات محلی این روزها بازدیدکنندگان زیادی دارد.

هاشم اتفاقی از شناسایی 45 رشته در زمینه صنایع دستی در بشرویه خبر داد و افزود: هدف از برپایی این بازارچه‌ها آشنایی مسافران و گردشگران از سایر نقاط کشور، با صنایع دستی و سوغات محلی این شهرستان و حمایت از صنعتگران فعال در رشته صنایع دستی برای عرضه تولیدات خود است.

اجرای ورکشاپ‌های مختلف در زمینه صنایع دستی

وی یادآور شد: اجرای ورکشاپ‌های مختلف در زمینه صنایع دستی فعال در بشرویه نظیر سفالگری، خراطی، سرمه‌دوزی و گلیم‌بافی نیز از دیگر برنامه‌های اجرایی در بازارچه‌های صنایع دستی است.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بشرویه این شهرستان را دارای ظرفیت‌های خوبی در حوزه گردشگری دانست و گفت: در صورت تقویت بیش از پیش زیر ساخت‌های شهر تاریخی و زیبای بشرویه، این شهر به یکی از قطب‌های گردشگری خراسان جنوبی تبدیل می‌شود.
اوت‌های پیام/2248/ل30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها