امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۵:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72067
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۴۱
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، فرماندار و رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان سرایان ظهر امروز از آثار تاریخی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، فرماندار و رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان سرایان ظهر امروز از آثار تاریخی و نمایشگاه صنایع دستی و سوغات محلی، پایگاه نیروی انتظامی، پایگاه اورژانس و اکیپ‌های امدادی هلال احمر و همچنین از دبیرخانه ستاد مستقر در نمایندگی میراث فرهنگی سرایان و موزه مردم‌شناسی و صنایع دستی شهر سرایان بازدید کرد.

علی نبی‌زاده فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته در ستاد نوروزی سرایان را مورد ارزیابی قرار داد.

وی همچنین از کاروانسرای سرایان که بیشترین بازدید را در بین آثار تاریخی سرایان از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون داشته است، بازدید کرد.

این کاروانسرا به شیوه دو ایوانی ساخته شده و فضاهای معماری آن شامل سردر ورودی واقع در ضلع جنوبی با طاق جناغی با تزئینات کاربندی است.

حجره‌های متعدد این کاروانسرا برای استراحت کاروانیان ساخته شده و دو ایوان در اضلاع شمالی و جنوبی و نیز اصطبل که در پشت ایوان و حجره‌های شمالی بنا از دیگر بخش‌های کاروانسرای سرایان از آثار دوره صفوی است و به رباط شاه عباسی معروف است.
انتهای پیام/2248/ع20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها