امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72087
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۱۸
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مجله آمریکایی فارین پالسی، نهادهای اطلاعاتی آمریکا به دولت و مقامات ارشد کنگره این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مجله آمریکایی فارین پالسی، نهادهای اطلاعاتی آمریکا به دولت و مقامات ارشد کنگره این کشور گفته‌اند که شواهد آماده شدن روسیه برای حمله به شرق اوکراین افزایش یافته و احتمال حمله نزدیک به این منطقه مردود نیست.

بر اساس این گزارش، شمار نظامیان روسی در نزدیک مرز با اوکراین به طور مستمر در حال افزایش بوده است. همچنین دخایر غذایی و دارویی در اختیار این نیروهای قرار داده می‌شود که بنظر می‌رسد در صورت عملیاتهای بیشتر نیاز به این موارد است.

یک منبع مطلع و حاضر در گفت‌وگوها که نامش فاش نشده گفته است، نهادهای اطلاعاتی به مقامات کنگره و دولت آمریکا این هشدار را داده‌اند که احتمالی حمله روسیه به شرق اوکراین در حال افزایش است.

مقامات اطلاعاتی آمریکا تا کنون از ارائه جمع‌بندی درباره اینکه آیا روسیه به اوکراین حمله خواهد کرد یا نه، یا اینکه زمان آن کی خواهد بود، احتیاط و امتناع کرده‌اند.

دو مقام آمریکایی گفته‌اند که به دلیل ناکامی سازمان جاسوسی سیا در پیش بینی اقدامات روسیه در کریمه، این هشدار سازمان‌های اطلاعاتی جنبه هشدارآمیز بیشتری به خود گرفته است.

این گزارش در حالی منتشر می شود که وزیر دفاع روسیه به همتای آمریکایی خود اطمینان خاطر داده است که تجمع نیروهای روسی در نزدیکی مرز بخاطر انجام رزمایش بوده است و روسیه هیچ گونه قصدی برای انجام عملیات نظامی علیه اوکراین ندارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها