امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۶:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 72091
تاریخ انتشار: ۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۱۸
تعداد بازدید: 198
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان آیت‌الله سیدابوالحسن مهدوی پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت طلبه بسیجی آمر به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان آیت‌الله سیدابوالحسن مهدوی پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت طلبه بسیجی آمر به معروف و ناجی از منکر شهید علی خلیلی اظهار کرد: فرهنگ کشور ما مورد تهاجم دشمنان انقلاب اسلامی است و باید بسیار به این نکته توجه داشت.

وی ادامه داد: وضعیت فرهنگی کشور به گونه‌ای است که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در سخنان خود در این مورد اظهار نگرانی کردند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با بیان شرایط امر به معروف و نهی از منکر افزود: شخصی که امر به معروف و نهی از منکر می‌کند باید به معروف و منکر علم داشته باشد.

وی اضافه کرد: در امان بودن و حفظ جان و مال شخص آمر به معروف یکی از مسائل مهمی است که باید در امر به معروف و نهی از منکر مورد توجه قرار گیرد اما با این حال در جایی می‌بینیم امام حسین (ع) برای احیای امر به معروف قیام کرده و جان خود و عزیزانش را برای این هدف فدا می‌کند. پس نیاز است در مواقع لزوم میان جلوگیری از منکر و جان و مال خود مقایسه کنیم و این آن کاری است که امام حسین‌(ع) انجام داد.

مهدوی تاکید کرد: گاهی هنگام امر به معروف و نهی از منکری نمی‌توان انتظار برخورد، درگیری و حتی آسیب نداشت برای نمونه در زمان انقلاب اسلامی که مردم برای سرنگونی طاغوت می‌جنگیدند افرادی هم آسیب‌های جانی و مالی فراوانی دیدند اما باید انقلاب پیش می‌رفت و هدف مقدس بود یا در زمان دفاع مقدس که جوانان بسیاری از جان خود برای دفاع از کشور و ناموس خود گذشتند.

وی با بیان نمونه‌هایی از منکرات امروز جامعه تاکید کرد: یکی از نمونه‌هایی از منکر که امروز در جامعه نیاز به امر به معروف و نهی از منکر دارد موضوع بدحجابی است که متاسفانه این موضوع برای عده‌ای عادی شده در حالیکه نباید اینگونه باشد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: متاسفانه بعضی از مسئولان به بحث بدحجابی بی‌اهمیت شده‌اند اما باید توجه داشت بدحجابی گاهی مشکلاتی ایجاد می‌کند که از قتل و سرقت هم بدتر است. بدحجابی فکرها را به هم می‌ریزد و معضلات زیادی ایجاد می‌کند.

وی با بیان یک داستان از قرآن کریم ابراز کرد: اگر تذکرها به افرادی که مسائل اسلامی را رعایت نمی‌کنند توسط افراد مختلف داده شود به طور قطع بسیار بیشتر از تذکر یک شخص اثر می‌گذارد.

مهدوی بیان کرد: طرحی را در اصفهان اجرا کردیم که در این طرح امر به معروف و نهی از منکر هر محله‌ شهر توسط یک مسجد انجام گیرد که حدود 30 مسجد وارد عمل شدند و دست‌آوردهایی بسیار خوبی به دنبال داشت اما این طرح بعد از مدتی ضعیف شد و دیگر اجرا  نشد که لازم است مساجد نیز در امور امر به معروف و نهی از منکر همکاری بیشتری داشته باشند.

وی عنوان کرد: عده‌ای به شهید عزیزمان علی خلیلی زخم زبان زدند که کارشان اشتباه بود باید به سمتی برویم که محیط جامعه به سمت امر به معروفی برود تا عده‌ای جرات جسارت نداشته باشند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه پنج نوع تذکر برای امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد اظهار کرد: تذکر لسانی تذکر کتبی، تذکر کتابی، تذکر رسانه‌ای و تذکر از طریق واسطه راه‌هایی هستند که برای تذکر دادن وجود دارند.

وی گفت: در موضوع تذکر لسانی که مهمترین و آسان‌ترین نوع تذکر می‌باشد اگر بتوان یک ارتباط عاطفی و روحی با اشخاص برقرار کرد به طور حتم تاثیرگذاری تذکر بسیار زیاد خواهد بود.

انتهای پیام/63028/ع30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار